!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pražský hrad - cestování v čase - veřejná túra pro všechny
Společenské akce

Pražský hrad - cestování v čase - veřejná túra pro všechny

Kdy 6. říjen 2020 11:009. říjen 2020 13:30
Dovoluji si vás pozvat na veřejnou komentovanou vycházku Pražským hradem – jak název napovídá, budeme cestovat v čase. Pražský hrad patří k našim nejvýznamnějším památkám, jeho historie sahá až do konce devátého století, je úzce spjatý s naší historií, kulturou, státností - poznáte různé slohy.
Na vycházku se setkáme na tramvajové zastávce tramvaje č. 22 Pražský hrad. Po setkání s průvodkyni navštívíte Královskou zahradu ze 16. století, postupně projdete všechna nádvoří. Cena vycházky už zahrnuje cenu vstupného do interiéru Pražského hradu. 

Dozvíte se o středověké stavbě katedrály sv. Víta, korunovacích králů, navštívíme Starý královský palác, ukážeme si různé stavební slohy, příběhy panovníků, klíčové události naší historie, vstoupíme do románské baziliky sv. Jiří a samozřejmě zavítáme do oblíbené Zlaté uličky, kde na vás čeká překvapení. Budeme si povídat o naší historii, panovnících, prezidentech a dalších osobnostech s Hradem spjatých. 

Během vycházky dostanete řadu tipů na další putování po Praze, které nějak souvisí s návštěvou Pražského hradu souvisí. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 10. 2020