Úvod > Kalendář akcí > Pražský hrad - cestování v čase

Pražský hrad - cestování v čase

Kdy 27. červenec 2020 11:00 - 2. srpen 2020 13:30 Společenské akce
Procházka Pražským hradem s průvodcem - podíváme se na historii naší země, spjatou s architekturou, našimi panovníky a vpravdě budeme cestovat časem - ukážeme si příklady různých stavebních slohů od románského až po modernu.
Projdeme si v klidu hlavní monumenty naší z nejvýznamnějších a jedné z nejstarších památek - v minulosti sídla našich panovníků - Pražského hradu, dozvíme se koho si hlavy státu zvaly na své dvory - ať už stavitele nebo umělce. Prohlédneme si posvátné místo korunovací našich panovníků - katedrálu svatého Víta, ukážeme si části, kde byli pohřbívání, navštívíme Starý královský palác jako příklad pozdně gotického stavitelství a pro nás spojen s druhou pražskou defenestrací. Vstoupíme rovněž do románské baziliky svatého Jiří a nevynecháme ani Zlatou uličku se svými alchymisty. V neposlední řadě navštívíme jednu ze zahrad Pražského hradu
Prohlídka bude trvat 2,5 hodiny, cena vstupenky již zahrnuje vstupenku do hradních interiérů. Setkání s průvodkyni bude v den prohlídky u sochy prezidenta Masaryka na Hradčanském náměstí, Praha 1.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 7. 2020