!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pražský hrad - cestování v čase
Společenské akce

Pražský hrad - cestování v čase

Kdy 15. září 2020 11:0020. září 2020 13:30
Procházka Pražským hradem s průvodcem - podíváme se na historii naší země, spjatou s architekturou, našimi panovníky a vpravdě budeme cestovat časem - ukážeme si příklady různých stavebních slohů od románského až po modernu.
Projdeme si v klidu hlavní monumenty naší z nejvýznamnějších a jedné z nejstarších památek - v minulosti sídla našich panovníků - Pražského hradu, dozvíme se koho si hlavy státu zvaly na své dvory - ať už stavitele nebo umělce. Prohlédneme si posvátné místo korunovací našich panovníků - katedrálu svatého Víta, ukážeme si části, kde byli pohřbívání, navštívíme Starý královský palác jako příklad pozdně gotického stavitelství a pro nás spojen s druhou pražskou defenestrací. Vstoupíme rovněž do románské baziliky svatého Jiří a nevynecháme ani Zlatou uličku se svými alchymisty. V neposlední řadě navštívíme jednu ze zahrad Pražského hradu. Cena vycházky už zahrnuje vstupenku na Pražský hrad. 

Prohlídka bude trvat 2,5 hodiny, cena vstupenky již zahrnuje vstupenku do hradních interiérů. Setkání s průvodkyni v den prohlídky je na zastávce tramvají č. 22 nebo 23 - zastávka "Pražský hrad" ve směru od centra. Setkání s průvodkyní je přímo zde na zastávce. Bude držet ceduli BellPrague.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 9. 2020