Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Pražské schody
Sportovní akce

Pražské schody

Jubilejní 25. ročník kultovního závodu těch nejlepších současných českých a zahraničních závodníků na horských kolech ulicemi historické Prahy, s ikonickým sjezdem Zámeckých schodů. Nejlepší možné sportovní obsazení v čele s posledními zlatými olympijskými medialisty N. Schurterem a J. Kulhavým.
V letošním roce se uskuteční jubilejní 25. ročník této neskutečné sportovní podívané, která nemá ve světě obdoby. Pokud jste fanda sportu a adrenalinu, nesmíte zda chybět a nechat si ujít tuto přehlídku neuvěřitelných sportovních výkonů a techniky v podání nejlepších bikerů světa.

Exkluzivní závodní okruh vede ulicemi, kterými jindy proudí davy turistů a obdivují krásu Prahy. Start v Nerudově ulici a výjezd k Hradu, ikonický sjezd Zámeckých schodů, průjezd Malou Stranou, strmé stoupání na Jánský vršek. Rovné pasáže vyplňují atraktivní technické překážky, závodní okruh nedopřeje ani chvíli oddechu. Hlavní závod mužů a žen doplní závod pro veřejnost, pro který kvůli náročnosti platí přísná nominační kritéria. Trasa závodu je světovým unikátem1250 m dlouhý okruh vede uličkami Malé Strany a Hradčan, s divácky nejatraktivnějším sjezdem 190 Zámeckých schodů v každém okruhu. Hlavní závod mužů se pojede na 11 kol, očekávaný čas vítěze je těsně pod 35 minut.

Areál na Hradčanském náměstí nabídne bohatý doprovodný program pro fandy cyklistiky včetně dětí, nebudou chybět autogramiády, výuka jízdy na kol, soutěže o zajímavé ceny. Největším tahákem je ale nejlepší možné sportovní obsazení vůbec a ukázka té aktuálně nejlepší horské cyklistiky.

Na oslavu významného jubilea se pořadatelům podařilo na start zajistit největší esa světového bikingu. Duo MTB mega hvězd a věčných rivalů, Jaroslav Kulhavý a Nino Schurter, doplní v boji o Hrad i cyklokrosový fenomén a cyklistický všeuměl Mathieu Van der Poel a další přední zahraniční i domácí jezdci. Pro Schurtera i van der Poela to bude historicky první účast na Schodech a diváci se už teď mohou těšit na neskutečný bikový souboj v nádherných kulisách historické Prahy!

Staří mistři: Nová expozice Sbírky starého umění ve Schwarzenberském paláci

Expozice Staří mistři ve Schwarzenberském paláci představí výběr nejvýznamnějších mistrovských děl ze Sbírky starého umění .
Praha 1, Praha

Paláce na Hradčanském náměstí – komentovaná procházka

Při první ze série procházek vás seznámíme s bohatou historií Hradčanského náměstí a zavedeme vás do vybraných částí Šternberského, Schwarzenberského a Salmovského paláce.
Praha 1, Praha

Prohlídka Schwarzenberského paláce a výstavy Staří mistři

Přiblížíme zajímavou historii paláce, původně Lobkowiczkého. Poté si prohlédneme výstavu obrazů, soch a grafik v NG na Hradčanském náměstí.
Praha 1, Praha

Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století

Národní galerie Praha ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze a Archeologickým ústavem Akademie věd České republiky uvádí výstavu Sochy z hlíny: Terakoty italských mistrů 15.⁠–⁠18. století ze sbírek Národní galerie Praha.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Salmovský palác – expozice Národní galerie Praha: japonské malby

Klasicistní trojkřídlá budova palácového typu byla původně postavena jako luxusní bytový dům knížetem Salm-Salmem. V současnosti patří Salmovský palác Národní galerii v Praze. Od května 2022 je objekt otevřen, návštěvníci si zde prohlédnou výběr zenového umění.
Praha 1, Praha

Design Hotel Neruda

Navštivte Prahu a prožijte nezapomenutelný pobyt v Design Hotelu Neruda nacházejícím se jen pár kroků od Pražského hradu.
Praha 1, Praha

Národní galerie v Praze – Schwarzenberský palác s expozicí starých mistrů

Schwarzenberský palác se otevřel po delší rekonstrukci od 6. 11. 2019 a představuje výběr mistrovských děl ze Sbírky starého umění od 16. do 18. století. Prohlédnete si zde například malby Petra Brandla a Karla Škréty, Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha.
Praha 1, Praha

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec U Dvou slunců – nejstarší hospůdka na Malé Straně

Hostinec U Dvou slunců se pyšní především svou dlouholetou tradicí, která sahá až do začátku 17. století. Není tedy divu, že podle zprávy z roku 1614 se nyní o tomto hostinci mluví jako o nejstarším na Malé Straně.
Praha 1, Praha

Gelatology

Originální zmrzlinárna a kavárna Gelatology.
Praha 1, Praha

Restaurace U Zlaté podkovy v Praze

Restaurace U Zlaté podkovy na bízí skvělé staročeské speciality i moderní kuchyni. Kapacita restaurace je 50 osob. Kapacita zahrádky je 30 osob.
Praha, Praha

Apartmány U Zlaté podkovy

Lákají vás pražské památky, historie a pověsti? Ubytujte se v historické residenci. Dle pověsti roku z 993 měl v tomto místě Boleslav II. boží vnuknutí a založil zde Břevnovský klášter. V našich útulných apartmánech si vychutnáte romantickou atmosféru Královské cesty.
Praha 1, Praha