Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Pražské jaro 2015 – Víkend komorní hudby
Viviana Sofronitsky
Hudební a divadelní akce

Pražské jaro 2015 – Víkend komorní hudby

Deset koncertů v rámci 70. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro na ploše tří dnů v jedinečných lokalitách v centru Prahy, mnohdy veřejnosti nepřístupných. Patrony projektu jsou Hana Maciuchová, Mons. Václav Malý a Prof. Cyril Höschl.
Pro příznivce komorní hudby připravil 70. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro druhý ročník Víkendu komorní hudby tentokráte s tématem „Beethoven v dialogu“. Zatímco v roce 2014 byl Víkend plně v rukou českých interpretů, v roce 2015 konfrontuje českou a zahraniční scénu, jak výběrem souborů, tak výběrem repertoáru. Představí se vítězové soutěže ARD Mnichov – klavírní duo Vilija Poskute a Tomas Daukantas, Muchovo kvarteto, Afflatus Quintet s Yoko Kikuchi, Roman Janál s Mariou Barbarou Willi, Zemlinskeho kvarteto, Petrohradští komorní sólisté, Viviana Sofronitsky a další. Diváci se mohou opět těšit na nevšední a velmi krásná místa koncertů, mimo jiné na Kapitulní sál Velkopřevorského paláce, Toskánský palác, Císařský sál Lobkowiczkého paláce, Dvořákovu síň Rudolfina a další.

Patroni Víkendu komorní hudby
Hana Maciuchová
Mons. Václav Malý
Prof. Cyril Höschl

22/5 20.00 Rudolfinum, Dvořákova síň (Petrohradští komorní sólisté)
23/5 11.00 Hudební fakulta Akademie múzických umění (Trio Rafale)
23/5 14.00 Hudební fakulta Akademie múzických umění (Vilija Poskute & Tomas Daukantas)
23/5 17.00 Sál České národní banky (Muchovo kvarteto)
23/5 21.30 Anežský klášter (Jan Hudeček & Vojtěch Spurný)
24/5 11.00 Toskánský palác (Jan Ostrý & hosté)
24/5 14.00 Velkopřevorský palác (Zemlinkého kvarteto)
24/5 17.00 Lobkowiczký palác (Roman Janál & Barbara Maria Willi)
24/5 20.00 Anežský klášter (Viviana Sofronitsky)
25/5 20.00 Anežský klášter (Afflatus Quintet & Yoko Kikuchi)

Betlémy 2022 – Kostel sv. Jindřicha a Kunhuty na Praze 1

Betlém je stavěcí, dřevěný s větším množstvím barevně polychromovaných figur.
Praha 1, Praha

Vánoční obýváček a swap

Okoukala se vám vaše vánoční výzdoba? Nebaví vás už svetr se sobem? Dejte jim další šanci na našem čistě vánočním swapu a třeba si zas odneste jiné parády!
Praha 1, Praha

Betlémské světlo 2022

Betlémské světlo připomíná, že Vánoce neznamenají jen bohatě prostřený stůl, hromady dárků a pozlátko vánočních ozdob. V sobotu 17. 12. 2022 bude za spolupráce skautů rozváženo Betlémské světlo vlaky po naší vlasti.
Praha 1, Praha

Adventní Staré Město – komentovaná prohlídka

Pojďte se s námi projít Starým Městem, podívat se na spoustu památek, které přímo zosobňují Vánoce v Praze – Prašnou Bránu, Týnský chrám, Staroměstskou radnici, Karlův most.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Jindřišská věž s vyhlídkou, restaurací i muzeem

Gotická Jindřišská věž stojí v Jindřišské ulici v Praze jako samostatná zvonice po vzoru italských campanill. Byla postavena v letech 1472-76 a patřila i řádu křižovníků s červenou hvězdou. Přijďte si prohlédnout desetipatrovou Jindřišskou věž s výtahem, kde každé patro má své tajemství.
Praha 1, Praha

Slovanský dům v Praze

Barokní palác nazývaný Vernierovský byl vystavěný kolem roku 1697. Dnes se zde nachází obchodní centrum Slovanský dům.
Praha 1, Praha

Obytné motorové lodě bez řidičáku

Staňte se na chvíli kapitánem obytné motorové lodě a poznejte krásy Vltavy a Labe. Půjčujeme obytné motorové lodě a čluny, které již dnes může řídit každý, a to i bez řidičského oprávnění a zkušeností.
Praha 1, Praha

Muzeum pražských věží v Jindřišské věži

Díváte se rádi na hlavní město pěkně z výšky? Víte, že v Praze v Jindřišské věži najdete naprosto jedinečné Muzeum pražských věží?
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Boho hotel Prague

Luxusní hotel Boho, který se umístil na pátem místě v žebříčku 25 nejoblíbenějších hotelů světa podle cestovatelského portálu Tripadvisor, se nachází v centru historického města Prahy a zaslouží si vaši pozornost.
Praha 1, Praha

Bistro Sensa v Senovážné ulici

Sensa Fine Food Bistro je dostatečně elegantní na důležité pracovní schůzky a zároveň ideálně neformální pro posezení s přáteli. Ochutnejte třeba grilovanou chobotnici s pastinákovým pyré nebo Gyoza dim sum knedlíčky s pomerančovou omáčkou.
Praha 1, Praha

Hotel Andaz Prague

V místech bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí se nachází 5hvězdičkový hotel Andaz Prague. Luxusní hotel o 176 pokojích je součástí hotelového řetězce Hyatt – Praha se stala pátým evropským městem, kam tato renomovaná síť zavítala.
Praha 1, Praha

Hotel The Julius Prague

Na Senovážném náměstí se v budově bývalé Investiční a poštovní banky nachází hotel The Julius Prague, patřící pod skupinu Julius Meinl. Hotel splňuje podmínky tzv. udržitelného ubytování a disponuje jak standardními superior pokoji, tak luxusními ateliérovými apartmány.
Praha 1, Praha