Úvod > Kalendář akcí > Pražské hudební večery – Pavel Šporcl a Lubomír Brabec
Hudební a divadelní akce

Pražské hudební večery – Pavel Šporcl a Lubomír Brabec

Pavel Šporcl převzal od Lubomíra Brabce jeho koncertní cyklus. Po 30 letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat
Cyklus probíhal 30 let v Praze, zejména v Anežském klášteře, Španělské synagoze, v kostele sv. Šimona a Judy, některé významné koncerty pak v Rudolfinu a v poslední době v Profesním domě UK MFF na Malostranském náměstí.

V průběhu let se na podiu vystřídali také mladí úspěšní interpreti, vítězové mezinárodních soutěží, ze kterých se pak staly skutečné hvězdy. Byli to Pavel Šporcl, Markéta Janoušková, Jan Mráček, Ivan Vokáč, Kateřina Javůrková, Julie Svěcená, Olga Šroubková, Karolína Cingrošová Žmolíková a mnoho dalších.
 
Cyklus se stal jedním z nejúspěšnějších cyklů komorní hudby v Praze. Divákům se tak představí kromě samotného Pavla Šporcla držitelka tří Cen Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, herečka a zpěvačka Bára Šporclová Kodetová, kytarista a skladatel Lukáš Sommer, akordeonista Vojtech Szabo, M. Nostitz Quartet a na závěrečném koncertu cyklu se můžete těšit na oba hlavní protagonisty – Lubomíra Brabce a Pavla Šporcla.
Zobrazit více

Provozovatel

Profesní dům MFF

Malostranské nám. 2/25
118 00 Praha 1
Tel.:
+420 608 332 830
Tel.:
+420 725 768 422
Email:
ada@pavelsporcl.com
Email:
martina@pavelspor...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pavelsporcl.cz
WWW:
https://www.pavel...
GPS:
50,088345 14,403204
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Vstupné

Cena: 600 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny