Přijďte si užít kreativní dopoledne do ARTeliéru v plzeňské prodejně, tentokrát nás čeká tvorba plná tisku a barev. V pohodové atmosféře se naučíme základy linorytu a výroby vlastních razítek.
Prázdninová výtvarka s Janou – linorytová razítka
Přijďte si užít kreativní dopoledne v příjemné atmosféře vybaveného ateliéru, tentokrát nás čeká dopoledne plné tisku a barev. Naučíme se základy linorytu a výroby vlastních razítek, domů si tak odnesete nejen vlastní originální tisk v podobě grafického listu nebo přáníčka a matrici – razítko, ale také spoustu nápadů na využití jednoduchých tiskových technik pro vaše každodenní tvoření. 

Na tomto kurzu, který povede zkušená lektorka Jana, si vyrobíte 2 až 3 unikátní razítka. Nejprve vás Jana seznámí s procesem výroby raznice, poté si vytvoříte návrh svého razítka tužkou na papír. Tento návrh přenesete na speciální lino a pomocí rydel vyrobíte vlastní raznici, ze které vznikne razítko. Guma, se kterou budeme pracovat, je měkčí než lino a lépe se s ní pracuje, takže se nemusíte obávat řezných ran. V kurzu se naučíte nejen jak nakreslit předlohu a přenést ji, ale také jak pracovat bezpečně s dlátky, nanášet barvu za pomoci válečku a dosáhnout kvalitního tisku. S ateliérovým lisem tzv. satinýrkou, ale i v domácích podmínkách.

Kurz je určený pro děti a mladé tvůrce od 8 do 18 let a je vhodný i pro začátečníky bez výtvarných zkušeností, připravíme pro vás různé obrázky a ilustrace pro inspiraci, takže pokud nechcete, nemusíte si nic dopředu chystat, ale kdo by měl nějaké specifické přání doporučujeme přinést si předlohy návrhu v podobě černobílé kresby nebo ostré fotky.

Termín středa 24. 7. od 9:00 do 11:30 
Cena za jednoho účastníka: 1. 200,- Kč 
Kurz je podpořen z dotace OŠMT Města Plzně, kapacita je 6-8 míst.

V ceně kurzu je zapůjčení dlátek a dalších potřeb pro kvalitní tisk, jedna tisková deska EssDee MasterCut na razítka 150x100, tiskařské barvy a kvalitní papír pro tisk přání či grafického listu, akrylový nebo dřevěný blok na upevnění matrice a drobné občerstvení.

Další pomůcky i materiál lze dokoupit na místě. 

O rezervaci místa a platbu zálohy prosím volejte, pište lektorce Janě na 603 218 808, trnkova.jana@email.cz
 

Cyklobusy Šumava – Zelené linky

Vydejte se na cyklovýlet za krásou Šumavy pohodlně ekologickými linkami, které umožňují spojení po celé Šumavě. Bez použití auta tak můžete navštívit celou řadu šumavských zajímavostí, kam se vlastním vozem nepodíváte.
Plzeň, Plzeňský kraj

Finále Plzeň 2024

Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů.
Plzeň 3, Plzeňský kraj

Cesta srdce – Setkání s Buddhou a Sokratem

Inspirativní životy a učení dvou významných mudrců západní a východní filozofie nám poskytnou cenné rady pro důstojný a šťastný život. Vydejme se na cestu Buddhových „Čtyř vznešených pravd“ a Sokratovy „Maieutiky“ neboli zrození duše.
Plzeň, Plzeňský kraj

Filozofie pro život

Kurz zahrnuje 17 bloků přednášek filozofie Východu i Západu, a také praktických cvičení, které budou probíhat jednou týdně, ve středu od 18 hodin.
Plzeň, Plzeňský kraj

Vážení duše – Egyptský klíč ke smysluplnému životu

Starověký Egypt nás nepřestává fascinovat. Téměř každý si jej, kromě památek, spojí také se smrtí, tedy s tím, jakou pozornost Egypťané věnovali odchodu z tohoto světa. Snaha dobře zemřít se tak odrážela i v tom, jak žili.
Plzeň, Plzeňský kraj

Odvaha vybrat si: Poučení z „Matrixu“

Café Symposion. Matrix jako novodobé podobenství o jeskyni, které ve svém díle popisuje Platon, nás staví před rozhodnutí: odvážit se poznat nepříjemnou pravdu nebo zůstat v pohodlném zajetí falešných iluzí? A co si vybereme my?
Plzeň, Plzeňský kraj

Platon v moderním světě? Proč ne!

Hledáte spravedlnost ve vlastním životě? Toužíte po kráse a dobrotě? Máte pocit, že je svět složitější, než by měl být? Zveme vás na inspirativní setkání se starověkými idejemi v moderním světě!
Plzeň, Plzeňský kraj

Letní lunární oslava v Techmania Science Centru

Přijďte oslavit 55 let od doby, kdy člověk vstoupil na Měsíc. Přijďte si užít speciální program – kdy podrobněji nahlédnete do vesmíru!
Plzeň, Plzeňský kraj

Byt Viléma a Gertrudy Krausových Adolfa Loose v Plzni

Prvorepublikový byt Viléma Krause se nachází v Bendově ulici 10. Navrhl jej světoznámý architekt Adolf Loos pro potřeby inženýra Viléma Krause a jeho ženy Gertrudy mezi lety 1930 – 1931. V bytě se dochovaly vzácné mramorové obklady, protilehlé zrcadlové stěny a komfortně řešený vestavěný nábytek.
Plzeň, Plzeňský kraj

Rodný dům a expozice Bohumila Konečného

Ve Skrétově ulici v Plzni se nachází rodný dům s pamětní deskou a stálá expozice kreslíře a ilustrátora Bohumila Konečného. Bohumil "Bimba" Konečný je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Virtuální realita Plzeň – VR Future

Jsme nejmodernější plzeňská herna virtuální reality s širokým výběrem her a zážitků pro malé i velké.
Plzeň, Plzeňský kraj

Relax centrum ve Štruncových sadech

Nově vytvořené Relax centrum ve Štruncových sadech v Plzni leží u soutoku řek Radbuzy a Mže. Nabízí pestrou škálu sportovišť pro všechny věkové kategorie.
Plzeň, Plzeňský kraj

Kurzy potápění

Láká vás vyzkoušet nový druh adrenalinu? Tak si pojďte vyzkoušet, co to znamená být potápěčem. Vše vám ukážeme, vysvětlíme a pod vodou s vámi půjde zkušený instruktor.
Plzeň, Plzeňský kraj

Game Plzeň

Nově otevřená zábavní herna v Plzni! Virtuální realita, herní konzole PlayStation 5, Air Hockey a Arkádové automaty.
Plzeň, Plzeňský kraj

Moving station – víceúčelové kulturní centrum v Plzni

Opuštěná historická budova železniční stanice Plzeň Jižní předměstí se postupně proměnila na tvůrčí prostor pro přípravu a realizaci divadelních, výtvarných, hudebních a multimediálních projektů.
Plzeň, Plzeňský kraj

Muzeum panenek v Plzni – Hamiro panenky

V ateliéru poznáte samotnou krásu panenek převážně uměleckých a světově proslulých.
Plzeň, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Formanka v Plzeňském Prazdroji

Budova Formanky vznikla na přelomu 19. a 20. století jako letní pavilon pro rozšíření reprezentačních prostor pivovaru. Díky jejím hrázděným konstrukcím připomíná oblíbené lázeňské pavilony.
Plzeň, Plzeňský kraj

Prostě bistro – arabská kuchyně v Plzni

Arabské Prostě bistro najdete u památníku Díky, Ameriko! v Plzni.
Plzeň, Plzeňský kraj

Mely Restaurant Plzeň

Vietnamsko-thajské bistro Mely najdete přímo v centru Plzně. Vaříme se zde tradiční asijská kuchyně z těch nejlepších surovin.
Plzeň, Plzeňský kraj

Korjo-Saram – korejská kuchyně v srdci Plzně

Korejské bistro Korjo-Saram jste možná v minulosti znali z farmářských trhů. Už nějakou dobu však působí na nové adrese Klatovská třída 6 (s vchodem z Tylovy ulice). Zajít sem můžete během dne na oběd nebo si s sebou domů koupit zdravé zeleninové saláty kimchi a další korejské lahůdky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Slunečnice – zdravá veganská a vegetariánská jídla

V samoobslužné jídelně se stravují zákazníci, kteří se chtějí najíst rychle a zároveň zdravě. Oceňují i to, že si mohou sami vybrat a zkombinovat jídlo podle své chuti a podle toho, jak je vzhledově naláká.
Plzeň, Plzeňský kraj

Cross café v Plzni

Kavárna Jungmannova v Plzni je historicky první kavárnou CrossCafe, která vznikla již v roce 2007. Jedná se o stylovou kavárnu nabízející hned několik prostorů pro vychutnávání oblíbené kávy a něčeho na zub.
Plzeň, Plzeňský kraj

Hotel Slovan – secesní perla Plzně

Tříhvězdičkový hotel v centru Plzně, který se nachází v blízkosti známých historických památek, je plným právem označován za secesní perlu Plzně. Byl postavený v letech 1890-1893 a nabízí svým návštěvníkům neopakovatelnou atmosféru, ze které na vás dýchne atmosféry doby.
Plzeň, Plzeňský kraj

Glamping ve stanu Hive

Glamping Hive je jedinečný glampingový zážitek nacházející se v jižních Čechách, obklopený klidným lesem, poskytující soukromou a intimní atmosféru. Kemp má čtyři prostorné stany, každý s vlastním soukromým grilem a piknikovým stolem.
Plzeň, Plzeňský kraj