!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prázdninové prohlídky Želivského kláštera
Prázdninové prohlídky Želivského kláštera
">
1.7.
31.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Prázdninové prohlídky Želivského kláštera

Kdy 1. červenec 2020 – 31. srpen 2020
Zajímavostí jsou exkurze do pivovaru, kde lze ochutnat tradiční nepasterizovaná a nefiltrovaná piva. Kdo chce zůstat déle a užívat si klidu a překrásné přírody, má možnost ubytování ve starobylém křídle kláštera, ve kterém přebýval opat kláštera.
V areálu kláštera, který je národní kulturní památkou, se turistické prohlídky konají pravidelně.

Každý den v sezóně a mimosezónu o víkendu a svátcích se konají pravidelné prohlídky konventu kláštera s přilehlým kostelem Narození Panny Marie, který po požáru na počátku 18. století přestavěl významný český architekt Jan Blažej Santini. Celá prohlídka je bezbariérová a mohou ji absolvovat i návštěvníci s omezenou mobilitou, nebo na invalidním vozíku.

Zajímavostí jsou exkurze do pivovaru, kde lze ochutnat tradiční nepasterizovaná a nefiltrovaná piva. Kdo chce zůstat déle a užívat si klidu a překrásné přírody, má možnost ubytování ve starobylém křídle kláštera, ve kterém přebýval opat kláštera. Také vás srdečně zveme do naší klášterní restaurace, kde můžete strávit příjemné chvíle se svou rodinou nebo přáteli.

Veřejné prohlídky kláštera
po - so: 10, 14 a 16 hodin
ne: 14 a 16 hodin

Veřejné prohlídky pivovaru
po-ne: 13 hodin
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 7. 2020
19.2.
Radůza

Radůza

Humpolec, Vysočina
12.3.
Sto zvířat: koncert v Humpolci

Sto zvířat: koncert v Humpolci

Humpolec, Vysočina
25.6.
26.6.
Jatka Fest 2021

Jatka Fest 2021

Pacov, Vysočina