Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Prázdninové loučení a soutěž o nejlepší guláš v Horních Dunajovicích
Společenské akce

Prázdninové loučení a soutěž o nejlepší guláš v Horních Dunajovicích

Poslední prázdninový víkend ve jménu guláše.

V neděli 31.8. se uskuteční již 15. ročník Prázdninového loučení spojeného se soutěží o nejlepší guláš. Akce odstartuje v areálu za kulturním domem ve 14:00 hodin.

V soutěži o přípravu nejchutnějšího guláše budou mezi sebou bojovat guláše z Mikulovic, Višňové, Moravského Krumlova, Jevišovic a dalších obcí. V hodnotící komisi již tradičně usednou zástupci firem spolupracujících s naší obcí, vedení HC Znojemští Orli a taktéž tradičně v porotě zasednou hokejisté Peter Pucher a Jiří Beroun.

V kulturním programu vystoupí mažoretky pod vedením paní Sikorové, Mužácký soubor, dechová hudba Petrovanka a skupina Free Band. Vstup na akci je volný, občerstvení a guláše za lidové ceny! Srdečně zve Obec Horní Dunajovice.

Provozovatel

Obec Horní Dunajovice

Horní Dunajovice 102
671 34 Horní Dunajovice
Tel.:
+420 515 273 224
Email:
obec.horni.dunajo...
GPS:
48,947083 16,163979
 
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

​​Antonio Caldara – Harmonie planet

Jedinečné dílo složené roku 1723 přímo pro Znojmo napsal vídeňský dvorní vicekapelník Antonio Caldara na počest manželky císaře Karla VI. císařovny Alžběty Kristýny. Uznávaný autor byl považován za génia své doby.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Vídeň na talíři

Od 4. listopadu až do 26. února roku příštího budou mít návštěvníci Jihomoravského muzea ve Znojmě možnost zhlédnout ve výstavním sále v 1. patře minoritského kláštera výstavu „Vídeň na talíři aneb Kulinářské dědictví našich babiček“.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Pravěcí zemědělci: expozice Jihomoravského muzea ve Znojmě

Původní expozice archeologie byla sice plná pravěkých a středověkých nádob či kovových šperků, ovšem zaujmout mohla nejspíše studenty archeologie či odbornou veřejnost.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Adventní zastavení

Tradiční adventní akce v Zastávce s bohatým programem.
Zastávka, Jihomoravský kraj

Kostel Nejsvětější Trojice v Horních Dunajovicích

Kostel Nejsvětější Trojice pochází z 16. století. V 18. století byl stavebně upraven. Zajímavostí je kostelní věž, která byla vychýlena o více než 1 m.
Horní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Ruční papírna Stará škola v Želeticích

Manufaktura v Želeticích vyrábí ruční papíry způsobem užívaným již před dvěma tisíci lety – ručním čerpáním.
Želetice, Jihomoravský kraj

Zřícenina hradu Žerotice

Zřícenina hradu Žerotice leží na jižním okraji vesnice v okrese Znojmo. Zbytky zdiva jsou chráněny jako kulturní památka. První zmínky o patrovém hrádku a vesnici pocházejí z roku 1259, kdy je majitelem hrádku Cuzkraj ze Žerotic.
Horní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Archeologická lokalita Těšetice-Kyjovice

Významná pravěká lokalita, která se zapsala do dějin výzkumu evropského neolitu objevem kruhového sociokultovního areálu – tzv. rondelu.
Těšetice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Lintner Znojmo-Tvořihráz

Malé rodinné vinařství s individuálním přístupem, orientované na produkci kvalitních vín a vinařské turistiky. Navštívit můžete 3 vinné sklípky i naučnou vinici.
Tvořihráz, Jihomoravský kraj

Cyklopenzion Višňové

Obec ve vinařském regionu láka na pohodové výlety na kole nebo pěší procházky. Višňové najdete mezi městy Miroslav, Moravský Krumlov, Moravské Budějovice a Znojmo.
Višňové, Jihomoravský kraj

Autocamping Výr

Autocamping Výr leží nedaleko města Znojma v malebné krajině kolem řeky Jevišovky obklopený smíšenými lesy. Vlastní areál se rozkládá na břehu Výrovické přehrady s pozvolnou písčitou pláží a nejteplejší vodou na jižní Moravě.
Horní Dunajovice, Jihomoravský kraj

Zámek Lechovice – na víno i na piknik

V obci Lechovice, asi 10 km od Znojma, objevíte zrekonstruovaný zámek s vinotékou a krásným anglickým parkem. V rozsáhlém areálu na vás dýchne kus historie, příjemně vás naladí romantická zahrada a rozhodně neodoláte připraveným pochutinám.
Lechovice, Jihomoravský kraj