Úvod > Kalendář akcí > Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu v Litomyšli

Prázdninová lehátková vyhlídka u saletu v Litomyšli

Kdy 30. červenec 2019 - 27. srpen 2019 Společenské akce
Oslavy 20. výročí zápisu zámeckého areálu na Seznam UNESCO probíhají celoročně. Jedním z nejcennějších architektonických prvků zámku v Litomyšli jsou sgrafita.
Poslední úterý v červenci a poslední úterý v srpnu pro vás připravíme takové podmínky, abyste si užili výhled na jednotlivá „psaníčka“ z pohodlí lehátek. Nabídneme k zapůjčení i dalekohledy, abyste se mohli na vlastní oči přesvědčit, že se ani jedno sgrafitové psaníčko z celkových osmi tisíc neopakuje.

Věříme, že zapadající sluníčko nám zámek parádně „nasvítí“ a posezení na Francouzské zahradě nebude mít chybu. Pro dobrou pohodu bude zajištěn i hudební doprovod a prodlouženou otevírací dobu bude mít i zámecké sklepení se stálou expozicí soch Olbrama Zoubka a Srdcem pro Václava Havla. Ve sklepení kromě těchto atraktivit zraje na lahvích i výborné víno, které je k pozorování sgrafit ideálním doplňkem. 

Tak tedy nezapomeňte, v úterý 30. července hraje Unotrio a v úterý 27. srpna seskupení Jen tak. Těšíme se vždy v 19.00 hodin na viděnou ve Francouzské zahradě
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 7. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecké apartmány v Litomyšli

Zámecké apartmány v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
Apartmán Unesco Litomyšl

Apartmán Unesco Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
Pension Kraus v Litomyšli

Pension Kraus v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy