Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná procházka – Praha barokní
Společenské akce

Komentovaná procházka – Praha barokní

Komentovaná procházka pražských čtvrtí Hradčany a Malá Strana se zaměřením na barokní architekturu. Historie pražského baroka v souvislostech dějin českých zemí i zajímavých detailech. Životní příběhy nejslavnějších barokních architektů a sochařů, kteří v Praze tvořili. Ukázky nejdůležitějších etap.
Sraz u brány Strahovského kláštera.

Procházka s průvodcem začíná u brány Strahovského kláštera. Jak se dostal svatý Norbert na Strahov? O stavebním vývoji kostela Nanebevstoupení Panny Marie. Výhled na Prahu z kláštrerní terasy a vinic. 

Prohlídka pokračuje na Loretánské náměstí. Černínský palác jako protipól Lorety a zdánlivě skromný klášter Kapucínů. Pohled do zahrady Černínského paláce

Přes Nový Svět okolo kostela Jana Nepomuckého na Hradčanské náměstí. Stavební vývoj náměstí a sochařské dílo všech z rodiny Brokoffů. Římské baroko Toskánského paláce  kontra francouzské Tereziánského paláce Pražského Hradu. A ještě navíc rokoko Arcibiskupského paláce. 

Přes Malou Stranu na Karlův most. Santiniho palácová architektura v Nerudově ulici. Kostel sv. Mikuláše jako vrcholné dílo Kiliána Dientzenhofera. Karmelitskou ulicí okolo kostela Panny Marie Vítězné k méně známé barokní části paláce Michnů z Vacínova a přes Kampu na Karlův most. Galerie barokních soch. Křížovnické náměstí. Jezuité kontra Křížovníci. 

V cenně procházky je jeden drink (káva, čaj, pivo...) v jedné z kaváren. 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Houbové domečky v hotelu Jesenice

Jesenice, Středočeský kraj
Hotel Jesenice na Rakovnicku

Hotel Jesenice na Rakovnicku

Jesenice, Středočeský kraj
Penzion u Laury

Penzion u Laury

Manětín, Plzeňský kraj