!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Prague International Bluenight
Prague International Bluenight
"> ">
26.11.
+ Přidat foto
Festivaly

Prague International Bluenight

  • 10. listopad 2021
  • 26. listopad 2021 18:00 - 22:00
  • 12. prosinec 2021 18:00 - 22:00
Hudební série Prague International Bluenight pokračuje do konce roku třemi koncerty – vystoupeními anglického bluesmana Pata Fulgoniho 10. listopadu a slovenské kapely ZVA 12-28 Band 26. listopadu, oba v dejvickém prostoru Zasekávák.
Letošní část celoroční bluesové série pak vyvrcholí 12. prosince v Lucerna Music Baru koncertem Reverenda Peytona s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band, která patří k nejžhavějším bluesovým jménům současnosti – letos na podzim například předskakovala na turné před ZZ Top. Reverend Peyton se objevil na obálce prestižního časopisu Blues Blast. Navíc přijíždí s označením “bluesový vtipálek”, jeho vystoupení s kapelou spojují hudební virtuozitu se zábavnou show v tom nejlepším slova smyslu.
 
Anglický bluesman Pat Fulgoni není českému publiku neznámý. Několikrát vystoupil na festivalu Blues Alive a v Praze dokonce nahrál skvělé album Dark Side Of The Blues  – Pat Fulgoni Live In Prague s mnoha českými hudebníky. Kromě toho je také frontmanem slavné kapely Kava Kava, tvoří elektronickou hudbu (Camo & Krooked, Technimatic, London Elektricity, Zion Train) a samozřejmě blues. Do Prahy přijede se svojí novou kapelou Pat Fulgoni Blues Experience, se kterou plánoval vyrazit na turné již v době před koronavirovou pandemií.
 
 
Sestavu kapely ZVA 12-28 Band, která letos slaví 31 let od svého vzniku, tvoří tým, který obklopuje zakladatele, lídra, originálního autora skladeb, kytaristu a zpěváka Norberta Červenáka. Svérázný band má na svém kontě řadu autorských alb, ze kterých dýchá živelná bluesová reflexe běžného života. Kapela se výrazně vymyká typickému bluesovému klišé. V jejím hudebním jazyce naleznete i prvky čerpající ze slovenského folklóru. Texty  Norberta Červenáka píše sám život. Vyznačují se typickým zvolenským jazykovým koloritem a samozřejmě smyslem pro humor. ZVA 12-28 Band je opakovaným vítězem veřejného hlasování na portálu Bluesmusik.sk v kategorii Nejoblíbenější skupina roku.
 
 
Setkání s kapelou The Reverend Peyton’s Big Damn Band je jako výprava do doby, kdy lidé hudbu museli dělat ne pro slávu nebo peníze, ale z potřeby. Po těžké práci v lese nebo na poli se opláchli, otevřeli láhev laciné kořalky, sedli si na zápraží, vytáhli kytaru vyrobenou třeba z krabice od doutníků a hráli. Samozřejmě blues. Reverend Peyton z Indiany je mistr takzvaného fingerpickingu, hráčského stylu, kdy jediný muzikant zvládne vést basovou linku i akordickou stavbu a melodickou nadstavbu. Je sběratelem starých resofonických i běžných akustických kytar, stejně jako různých dalších tradičních i značně bizarních nástrojů, například třístrunného cigar boxu, nebo proslulé „puško-kytary“, s níž natočil populární virální video, jež na YouTube nasbíralo už půldruhého milionu shlédnutí. Společně s frontmanem tvoří kapelu jeho žena Breezy, hrající na valchu a podporující svého muže v zábavné koncertní show, a bubeník Max Senteney, jehož souprava je poskládaná z nejrůznějších věcí jako je barel nebo kufr, stejně jako z kusů tradičního bubenického nádobíčka. The Reverend Peyton’s Big Damn Band má na kontě desítku alb, to poslední, jak jinak než „covidové“, vydal letos v dubnu pod příznačným názvem Dance Songs For Hard Times.

 
Další koncerty Prague International Bluenight připravované agenturou Liver Music:
2021
Pat Fulgoni (uk) – 10. 11. 2021 / Praha – Zasekávák
ZVA-12-28 (sk) – 26. 11. 2021 / Praha – Zasekávák
The Reverend Peyton's Big Damn Band (us) – 12. 12. 2021 / Praha – Lucerna Music Bar 
 
2022
The Residents (us) – 26. 1. 2022 / Praha – Palác Akropolis
Wille & The Bandits (uk) – nový termín - 28. 4. 2022 / Praha – Zasekávák
Walter Trout (us) – nový termín - 4. 2. 2022 / Uherský Brod / Blues On The Road
Walter Trout (us) – nový termín - 2. 2. 2021 / Praha – Lucerna Music Bar
Keb´ Mo´ (us) – 9. 5. 2021 / Praha – Divadlo Archa
Larkin Poe (us) – nový termín – 26. 5. 2022 / Praha – Lucerna Music Bar
Beth Hart (us) – nový termín – 7. 6. 2022 / Praha – O2 universum
Zobrazit více

Provozovatel

Agentura Liver Music

Vodičkova 36
Lucerna Music Bar
110 00 Praha 1
Email:
klub@livermusic.cz
WWW:
www.livermusic.cz
GPS:
50,081412 14,425295
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

4,0 hodiny