Úvod > Kalendář akcí > Prague Biennale Projekt 2021: Re-connect Art
Prague Biennale Projekt 2021: Re-connect Art
">
3.9.
7.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Prague Biennale Projekt 2021: Re-connect Art

Kdy 3. září 2021 – 7. září 2021
Pětidenní festival performance a videoartu Prague Biennale Projekt 2021 proběhne od 3. do 7. září 2021 na více než 15 lokacích v centru Prahy.
Čtvrtý ročník s podtitulem Re-connect Art nabídne reflexi aktuálních témat jako jsou odosobněná komunikace, izolace, mediální ekologie či vztah člověka a techniky. Myšlenka letošního ročníku festivalu Prague Biennale Projekt vzešla z potřeby poukázat na nový stav, který s sebou přinesla pandemie COVID-19: role online komunikačních kanálů a elektronických médií v běžném životě byla během tohoto období dramaticky posílena. Ačkoli není jasné, zda se jedná o stav dočasný́, nebo jsme právě svědky trvalé proměny reality, festival si dává za cíl hlouběji nahlédnout do podstaty online komunikace, a také prozkoumat a otestovat možnosti a specifika takovéto komunikace prostřednictvím propojení umělce a jeho publika na dálku.
 
Organizátoři se rozhodli otestovat každodenně používanou technologii obousměrného živého přenosu na uměleckém mediu performance a videoartu. Středobodem festivalu bude interaktivní GATE na Mariánském náměstí, což je speciálně navržená obrazovka v lidském měřítku s implantovanou sadou nástrojů, jež umožní dialog mezi mezinárodními umělci a místním publikem. Program festivalu bude možné sledovat také online.
 
Otevřená výzva se setkala s velkým zájmem zahraničních umělců – dorazilo přes 100 přihlášek z 38 zemí a 5 kontinentů. Kurátorská rada, jejíž součástí bude i zakladatelka projektu Helena Kontová, nyní vybere projekty, které na podzim oživí centrum města. Kromě jednotlivých živých i streamovaných intervencí do veřejného prostoru či videoartu bude na programu také například diskuse na téma Blízkost a vzdálenost. Kompletní program festivalu bude zveřejněn v srpnu 2021. Vstup je volný.
 
Organizátorem festivalu je Nadace Prague Biennale, jež spolupracuje se 14 významnými uměleckými institucemi sídlícími po celé Evropě v rámci kreativní platformy Magic Carpets.
 
Prague Biennale Projekt 2021: Re-connect Art
3. – 7. 9. 2021 | Praha

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 6. 2021