Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Ppm quilt show Brno
Ppm quilt show Brno
Výstavy

Ppm quilt show Brno

21. až 23. dubna 2023 nabídne PPM Quilt Show Brno již 15. ročník renomované mezinárodní textilní výstavy. Hala E brněnského výstaviště představí ve svých rozsáhlých prostorách to nejlepší ze světové, evropské i české textilní tvorby.
I letos mohou návštěvníci obdivovat přes 20 galerií jednotlivců i autorských uskupení. Více než 600 prací od téměř 200 autorů z celého světa zahrne široký okruh současné textilní tvorby – od klasického patchworku po moderní nástěnné obrazy a autorské art quilty. Mnoho z nich bylo vytvořeno právě pro tuto výstavu a po své brněnské premiéře bude dále propůjčeno na další výstavy po celé Evropě.

V rámci PPM Brno Quilt Show se mohou návštěvníci zúčastnit i workshopů s renomovanými zahraničními lektory, kromě textilních technik si mohou zájemci poprvé vyzkoušet i tiskařskou dílnu. Velkou plochu zaberou opět obchody specializované na různé textilní a výtvarné techniky. Největší nabídka šicí, žehlící techniky a látek i pestrý doplňkový sortiment – vše soustředěné na jednom místě jsou magnetem pro návštěvníky. Vystavené originály, osobní přítomnost tvůrců a možnost setkání s nimi vytvářejí pro návštěvníky optimální mix inspirace a kreativity.
 
Světovou tvorbu v Brně opět představí sdružení SAQA, letos oblast Evropa a Blízký Východ a inovativní kolekce Wide Horizons VIII. Mezinárodní je i soutěžní kolekce francouzské výstavy EPM Byla jednou jedna nit. Soubor Kýč a umění je diskutabilní polemikou o autorské proměně dřívějších typicky kýčových motivů v umělecká díla. Lotyšská autorka Elina Lusis Grinberga přiveze v Evropě velmi ceněnou kolekci Nitě. Korejské Pojagi představí jeho francouzská propagátorka paní Maryse Allard. Tři německé autorky s velmi rozdílnou tvorbou zaujmou svými inovativním přístupem: Velkoformátové grafické kompozice paní Elke Klein, moderní quilty s ojedinělou kvalitou quiltování předvede Birgit Schüller a řasené a vrstvené práce nabídne Anke Pradel Schönknecht.  Návštěvníci po covidovém posunu uvidí i úžasné shibori krajiny švýcarské autorky Elisabeth Nacenta de la Croix. Poprvé v historii PPM předvede svoji samostatnou kolekci i rakouská autorka paní Gerlinde Merl. Mezinárodní spolupráce stojí nečekaně i za unikátní kolekcí z afrických brokátů firmy VEBA Broumov. Sponzorované balíčky látek si rozebraly autorky z Česka a Německa a Afrika v jejich podání bude průřezem všech soudobých textilních technik.  Zemí – hostem je v roce 2023 Polsko. Hvězdou české klasiky je pro rok 2023 paní M. Tilschová. Světovou premiéru bude mít nová galerie skupiny AQH Kameny sponzorovaná firmou Preciosa. Vlastní galerii a souhrn své tvorby nabídne R. Edlmanová, své nové quilty představí i R. Černá. Klubovým projektem Patch Fanynek je kolekce Okna synagog. Mezinárodní soutěžní kolekce na téma ENERGIE a SVATEBNÍ PRSTENY bude posuzovat odborná porota. Návštěvníci uvidí i další české a mezinárodní quilty.
 
Doprovodné kurzy vedené renomovanými zahraničními lektory jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.
 
Na mnoha stáncích budou během výstavy probíhat ukázky různých technik a mini kurzy.

PPM již tradičně věnuje prostor charitativním projektům. Letošní PPM Brno seznámí návštěvníky s projektem Německo-afgánské iniciativy. Malé vyšívané čtverce, které autorky quiltů zakoupily na podporu afgánských žen, jsou zakomponovány do drobných textilních prací. Malá částka pro nás je významnou příspěvkem pro ně a jejich rodiny. Výstava PPM se k projektu připojuje již po několikáté.
 
PPM patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy, v rámci Evropy se řadí na 4. místo.

Ročník 2023 je dalším v brněnském působišti se stále se zvětšujícím rozsahem v regionu.

Šmoulové – Magický svět na Brněnském výstavišti

Dobrodružný park Šmoulové – Magický svět na Výstavišti Brno láká na spoustu zábavy a dobrodružství. Šmoulové zvou do své originální vesnice, promění vás ve šmoulu, a spolu s nimi zachráníte les před čarodějem Gargamelem. Kromě zábavy je park doplněn o vzdělávací stezku zaměřenou na ochranu přírody.
Brno, Jihomoravský kraj

Led Zeppelin Symphonic – Výstaviště Brno

Led Zeppelin patří mezi nejznámější hudební skupiny vůbec. Na tento ikonický odkaz navazují Led Zeppelin Symphonic, kombinace rockové kapely, symfonického orchestru a vynikajících zpěváků. Po úspěšně vyprodaných vystoupeních v Londýně a Paříži vyráží na světové turné.
Brno, Jihomoravský kraj

Myslivecký ples

Součástí oslav 100. výročí Českomoravské myslivecké jednoty bude také Myslivecký ples, který se bude konat v pavilonu A1.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Za polární září do Vida!

Vydejte se s námi na pomyslnou výpravu na ostrov Island, kde najdete plno sopek, gejzírů a vodopádů. Kde zem bublá doslova na každém kroku.
Brno, Jihomoravský kraj

Vida! Objevy

Užijte si šíleně geniální apríl s vynálezy a objevy.
Brno, Jihomoravský kraj

Kámen mudrců – dílny s pokusy ve VIDA!

Staňte se alchymisty na královském dvoře.
Brno, Jihomoravský kraj

Kámen mudrců – dílny s pokusy ve VIDA!

Staňte se alchymisty na královském dvoře.
Brno, Jihomoravský kraj

Kámen mudrců – dílny s pokusy ve VIDA!

Staňte se alchymisty na královském dvoře.
Brno, Jihomoravský kraj

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.
Brno, Jihomoravský kraj

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Brno, Jihomoravský kraj

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.
Brno, Jihomoravský kraj

Šifrovací hra Mise do oblak

Objevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté.
Brno, Jihomoravský kraj

Kart Arena Brno v Pisárkách

Skvělá krytá motokárová dráha blízko centra Brna s vlastním parkováním a restaurací. Přijďte si užít spoustu zábavy originálním způsobem – čeká vás zde široká klopená zatáčka ve tvaru S a další s úhlem 180°. Motokáry jsou vhodné pro děti, tak i dospělé.
Brno, Jihomoravský kraj

Bauerův zámeček v Brně

Zámeček je nejstarší stavbou na brněnském výstavišti. Byl postaven na začátku 19. století. Interiéry upravoval na začátku 20. století architekt Adolf Loos. Zámek je veřejnosti přístupný pouze omezeně.
Brno, Jihomoravský kraj

Trasa pro vozíčkáře Mariánským údolím na okraji Brna

Jednou z prvních tras, určených především handicapovaným lidem na vozíčku, je trasa Mariánským údolím na okraji Brna. Začátek i konec trasy je na parkovišti a konečné autobusu MHD č. 45 Mariánské údolí v Líšni.
Brno, Jihomoravský kraj

Enter Club Brno

Nově otevřený multižánrový hudební klub který se svojí kapacitou až 700 návštěvníků patří mezi jedny z největších v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Congress Hotel Brno

Tento příjemný hotel disponuje největším kongresovým centrem v regionu s nejmodernějším technickým vybavením a vysokou variabilitou. OREA Congress Hotel Brno****, který sousedí s BVV Brno, je bezbariérový a zaparkovat u něj můžete na jednom z hotelových parkovišť.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Voro Brno

OREA Hotel Voro Brno je situovaný v těsné blízkosti brněnského výstaviště, má bezbariérový přístup a zaparkovat můžete na hotelovém parkovišti. Hotel nabízí několik salonků pro konání rodinných oslav či firemních akcích menšího rozsahu.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Prominent – skvělá gastronomie v Brně

Restaurace Prominent nabízí spojení jedinečného místa pro setkání s přáteli či obchodními partnery a zajímavé kulinářské zážitky. Netradiční zpracování tradičních surovin vychází z tradice české a moravské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj

Prominent restaurant&terrace – potěší všechny vaše smysly

Kulinářským zážitkem a zdvořilou obsluhou je restaurace Prominent příslibem nezapomenutelného večera.
Brno, Jihomoravský kraj

Faircafe Restaurant & Fairhotel v Brně

Místo honosných názvů ve FairCafe Restaurant nabízí chutná, lokální i cizokrajná jídla ze sezónních surovin.
Brno, Jihomoravský kraj

Penzion Integrity u brněnského výstaviště

Penzion se nachází poblíž vstupu do Brněnské výstaviště. Pokoje s vlastním příslušenstvím či rodinný apartmán vám poskytnou příjemné zázemí při návštěvě jihomoravské metropole.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovarská Starobrno

Po dobu své existence, od roku 1997, si Pivovarská restaurace vybudovala pevné místo mezi brněnskými restauracemi především svojí vyhlášenou kuchyní a kvalitní obsluhou.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivovar Starobrno – pivo s moravským srdcem

Starobrno má v současnosti výsadní postavení na jižní Moravě a přestože opravdové začátky pivovaru je těžké určit, sahají zřejmě až do 14. století. Starobrněnské pivo je vyráběno z těch nejkvalitnějších surovin a sládci mu věnují maximální péči.
Brno, Jihomoravský kraj