Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Výlet po Cinibulkově naučné stezce
Sportovní akce

Výlet po Cinibulkově naučné stezce

Mělničtí Zelení a jejich příznivcizvou na výlet do okolí města Mšena. Na nádraží nás bude očekávat starosta Martin Mach, který nám ukáže vše zajímavé co v poslední době ve Mšeně vzniklo (např. vytápění zdejší ZŠ kotlem na spalování biomasy, rekonstrukci historického středu města).

TERMÍN: sobota 31. května 2014

ČAS A MÍSTO SRAZU: 10:30 hod, železniční stanice Mšeno

DOPRAVA: My pojedeme spěšným vlakem Kokořínsko, který odjíždí z Mělníka v 9:45 hod (dráha spoje Sp 1937 Kokořínsko: Praha – Neratovice – Všetaty – Mělník – Lhotka u Mělníka – Nebužely – Kanina – Mšeno)

PROGRAM A TRASA: Na nádraží nás bude očekávat starosta Martin Mach, který nám ukáže vše zajímavé co v poslední době ve Mšeně vzniklo (např. automatizovaný systém vytápění zdejší základní školy pomocí kotle na spalování biomasy, citlivě provedenou rekonstrukci historického středu města).

Pak vyrazíme společně na procházku po tzv. Cinibulkově stezce. Tato naučná stezka začíná ve Mšeně, vede skrz les, pole, labyrint kokořínských skal i po poklidných lesních cestách a po cca 9 km se do Mšena opět vrací. Na trase i v jejím bezprostředním okolí je mnoho zajímavostí, které určitě stojí za povšimnutí. Můžeme se proplést skalním bludištěm, vyfotografovat u "Obří hlavy a Žáby" nebo prozkoumat "Prolezovačky". Na projití Cinibulkovy naučné stezky budeme potřebovat přibližně 3 hodiny.

POZNÁMKY: Výlet je středně náročný, vhodný i pro méně zdatné turisty. Na cestu si můžete vytisknout pracovní listy, které Vám pomohou poznat zvláštnosti a krásy zdejší přírody

NAPIŠTE SI O NĚ NA UVEDENÝ EMAIL. Restaurace, obchody a další možnosti občerstvení jsou pouze ve Mšeně. Předpokládaný konec cca v 15 hod ve Mšeně. Odtud je pak možné k návratu využít některý z vlakových či autobusových spojů.

Více informací Vám může podat Robert Šenk na uvedených kontaktech. Těšíme se na setkání.

Provozovatel

Rodinné centrum Chloumek

Trojická 2803
276 01 Mělník
Tel.:
+420 724 346 617
Email:
senk.robert@sezna...
GPS:
50,373349 14,506090
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Čert a Káča

Pohádka.
Mělník, Středočeský kraj

TGM to nikdy nebude mít lehké

Výstava.
Mělník, Středočeský kraj

Petr Cempírek – Krajiny a jedna stará loď

Návštěvník výstavy bude mít možnost porovnávat původní skici s výslednými obrazy a sledovat tak vývoj některých obrazů v čase.
Mělník, Středočeský kraj

Thajsko – země úsměvů a vůní

Přednáška.
Mělník, Středočeský kraj

Jezdecký klub Mělník

Tréninky s koňmi dle vašich přání, a to i dlouhodobě.
Mělník, Středočeský kraj

Sportcentrum olympionika Rudolfa Kraje

Wellness to je zdraví, psychická a fyzická harmonie. Přijďte si odpočinout a relaxovat. Užijte si svět zážitků a příjemných pocitů tam, kde znovu objevíte harmonii duše a těla. Darujte svému tělu pár hodin pohody ve wellness centru v Mělníce.
Mělník, Středočeský kraj

Akumoto – půjčovna elektrokol v Mělníku

Největší půjčovnu elektrických kol v Čechách najdete v Mělníku. Zápůjčka k otestování je možná bezplatně, zapůjčit si elektrokolo můžete i na několik hodin nebo až na 14 dnů. V nabídce jsou skládací, městské, trekingové i terénní typy elektrokol.
Mělník, Středočeský kraj

Vltavská cyklostezka – ze Šumavy k Mělníku

Nadregionální dálková trasa sleduje tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka.
Mělník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Brloh Barbecue

Ojedinělý a zajímavý koncept v Mělníku. V přízemí najdete pivovarskou pivnici s tradičním americkým barbecue, v patře nad ním je prémiový koktejlový bar.
Mělník, Středočeský kraj

Kafe Mělník Bistro

Zakládáme si na kvalitě surovin ideálně od místních dodavatelů. Dorty jsou vždy čerstvé, bez konzervantů a ve velké části bez lepku. K snídani připravujeme zapečené bagely. Výběrová káva je z naší pražírny.
Mělník, Středočeský kraj

Hotel Olympionik v Mělníku

Moderní komplex zahrnující hotel, sportovní a wellness centrum, kongresové centrum a stylový zahradní altán s gril barem. Prostory jsou vhodné pro pořádání společenských, kulturních a sportovních akcí. Součástí nabídky je zajištění kompletního svatebního servisu.
Mělník, Středočeský kraj

Experimentální vinařství Trejbal

Tomáš Trejbal je mělnický rodák, jehož rodina se zde usadila již před několika generacemi. Dlouhou dobu víno dovážel, až se rozhodl k tvorbě vlastních výjimečných vín. Jsou plná autentických vůní, na jazyku lahodná i lehce kontroverzní. Dost možná nebudou pro každého, ani nemají být.
Mělník, Středočeský kraj