Úvod > Kalendář akcí > Poznávání za úplňků v Českých Budějovicích
Společenské akce

Poznávání za úplňků v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum a Česká pohádková akademie vás zvou na další ročník vycházek – Poznávání za úplňků. I letos se můžete těšit na pravidelné letní procházky s průvodci, kteří vám přiblíží atraktivní témata spjatá s historií města České Budějovice a tvrze Žumberk u Nových Hradů.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a Česká pohádková akademie zvou na další ročník akce Poznávání za úplňků. I letos se můžete těšit na pravidelné letní procházky s průvodci, kteří vám přiblíží atraktivní témata spjatá s historií města České Budějovice a tvrze Žumberk u Nových Hradů.

V Českých Budějovicích jsou pro návštěvníky připraveny tři vycházky za poznáním. Sraz je vždy ve 20:00 hodin před hlavní budovou Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 01, České Budějovice). Předprodej vstupenek na recepci muzea – jednotné vstupné činí 50 Kč. V den konání vycházky lze lístky zakoupit u spoluorganizátora akce (p. Marcel Goetz – Česká pohádková akademie) za 60 Kč.
  • středa 13. července od 20:30 hod. Královské město na soutoku. Vycházku vede Ing. Stanislav Kovář.
  • pátek 12. srpna od 20:30 hod. Město a voda. Vycházku vede Ing. Stanislav Kovář.
  • sobota 10. září od 20:30 hod. Povodně v Českých Budějovicích. Vycházku vede PhDr. Jiří Petráš.
 
Tři vycházky Vás tradičně čekají i na pobočce Jihočeského muzea – tvrzi Žumberk u Nových Hradů (Trhové Sviny, 374 01). Vstupenky je možné zakoupit v den vycházek pouze na pokladně tvrze Žumberk od 20:00 hodin. Vstupné činí 150 Kč.
  • 13. července, 12. srpna a 10. září od 20:30 hod. Po stopách Theobalda Höcka (prohlídky s výkladem v netradičním čase a na neobvyklém místě v prostřední jižní baště „C“ a v interiéru místního kostela Stětí sv. Jana Křtitele z výšky jeho kůru). Vycházku vede kastelán tvrze Roman Josefík.

Ubytování a restaurace v okolí

Pension restaurace Centrum

Pension restaurace Centrum

Trhové Sviny, Jihočeský kraj
Penzion Mezilesí u Čížkrajic

Penzion Mezilesí u Čížkrajic

Trhové Sviny, Jihočeský kraj
Restaurace na Vráži

Restaurace na Vráži

Trhové Sviny, Jihočeský kraj