!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Poutníci - "50 let v country" - zrušeno

Poutníci - "50 let v country" - zrušeno

Kdy 20. březen 2020 19:00 - 21:00 Hudební a divadelní akce
Koncert bluegrassové a country kapely Poutníci.
Poutníci začnou v roce 2020 už svou jubilejní sezonu s číslem 50. Za těch 50 roků se v kapele vystřídala řada muzikantů z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co český bluegrass mohl a může nabídnout, Robert Křesťan, Luboš Malina, Svaťa Kotas nebo Jan Máca.

Současná sestava hraje ve stejném obsazení již 11 let. Na banjo a dobro je to Peter Mečiar – 15 let u kapely, na mandolínu Jan Máca – 23 let Poutníkem, kytarista a zpěvák je Jakub Bílý – 11 let odehraných u Poutníků a 40 let služby u tohoto souboru má za sebou Jiří Pola – Karas, kontrabasista a kapelník.

Kapela vydala za dobu svojí činnosti 15 CD nebo LP, poslední nosič produkoval Supraphon v roce 2017 a sice dvoj-CD s názvem Zlatá éra.

V roce 2020 se skupina bude snažit opět odehrát co nejvíce vystoupení jak v Česku tak i na Slovensku. Co se týče nosičů, měl by na jaře roku 2020 vyjít v pořadí šestnáctý nosič s názvem „Stíny na střechách.“
Některé novinky, z tohoto CD, ale hlavně poutnické hity, jako jsou písně Panenka, Pojďme se napít či Hotel Hillary, zazní tedy během oslavného koncertu Poutníků -  50 let v country.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 3. 2020