Úvod > Kalendář akcí > Pouť Fidlovačka 2022
Společenské akce

Pouť Fidlovačka 2022

Pouť Fidlovačka 2022 oživuje staropražskou tradici se zábavou pro děti i dospělé. Zároveň umožní poznat historii i současnost Folimanky. Akce se bude konat ve dnech 27. srpna (hlavní program) a 28. srpna v parku Folimanka (Praha 2) a v parku Na Fidlovačce (Praha 4).
Park Folimanka 27.-28.srpna, 10-20h: Tradiční zábava pro děti a dospělé, ukázky dobových řemesel, lidové pochoutky, světské atrakce, ale také divadlo. Hudba a tanec. Chybět nebudou fakíři, kejklíři, harmonika a flašinet, ani pochod na chůdách a další lákadla pro všechny generace. V hlavním sobotním programu bude uvedena i ukázka z Tylovy hry.

Budete si moci prohlédnout výstavu o historii a současnosti Folimanky, připravenou ve spolupráci s Muzeem města Prahy, odnést si publikaci (skládačku) o Folimance a také zasoutěžit formou kvízových otázek.
Park Na Fidlovačce: 27. srpna, 13-19h: Tradiční zábava pro děti a dospělé, loutkové divadlo.

Nuselské údolí, ležící tehdy za hradbami Prahy, ožívalo každoročně ševcovskou lidovou veselicí od konce 18. století až do počátku století dvacátého, kdy bylo údolí zastavěno a rozmohly se jiné formy zábavy. Fidlovačku učinil nesmrtelnou Josef Kajetán Tyl svojí hrou Fidlovačka, aneb Žádný hněv a žádná rvačka. Jak jistě víte, zazněla v ní poprvé píseň Kde domov můj, která se později stala naší hymnou. Městské části Praha 2 a Praha 4 se rozhodly tuto tradici připomenout v roce, kdy uplynulo 100 let od vzniku Velké Prahy a připojení Vinohrad a Nuslí k Praze.

Přijďte na pouť Fidlovačka 2022 za zábavou pro celou rodinu i za trochou putování v čase!
 

Ubytování a restaurace v okolí