Úvod > Kalendář akcí > Pouť Českého Anděla 2022
Pouť Českého Anděla IV
"> Pouť Českého Anděla IV "> Pouť Českého Anděla III "> Pouť Českého Anděla II "> Pouť Českého Anděla I
21.5.
Přidat foto
Společenské akce

Pouť Českého Anděla 2022

6. ročník Poutě Českého Anděla s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe.“ Pouť bude zahájena v 10 hod ve Ctiněvsi pod kostelem, odkud se poté účastníci vydají na horu Říp a zpět. V obci je připraven bohatý doprovodný program. Akce je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi.
Spolek Cesta Česka srdečně zve na 6. ročník Poutě Českého Anděla s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe.“ Pouť bude zahájena v 10 hod ve Ctiněvsi pod kostelem, odkud se poté účastníci vydají na horu Říp a zpět. V obci je připraven bohatý doprovodný program. Akce, která je určena široké veřejnosti a je vhodná pro rodiny s dětmi, se každoročně účastní stovky lidí. Vůbec poprvé zde bude možné zakončit též putování po Poutní cestě Blaník–Říp, kterou spolek otevřel ve spolupráci s Klubem českých turistů na podzim 2019.
 
Během zahájení akce vystoupí multižánrové vokální kvarteto Bohemia Voice. Účastníci poté vyrazí na pouť, která má sedm zastavení a měří necelých pět kilometrů. Cesta na Říp vede přes pramen Hamlouf k úpatí hory, okolo Řípu a dále až pod rotundu svatého Jiří. Putování bude zakončeno opět ve Ctiněvsi pod kostelem, kde bude program pokračovat až do večerních hodin. Vystoupí zde několik umělců a nejen pro nejmladší účastníky jsou připravena představení loutkového Divadla Volfi, ukázky lovecké kynologie a další. Mezi řemeslnými stánky s tvořivými dílnami a ukázkami lidových řemesel se představí též výrobce se značkou Regionální produkt Jizerské hory. Na stáncích bude zajištěno rozmanité občerstvení, např. ručně pražená káva, oblíbená domácí zmrzlina, steaky ze zvěřiny od místních myslivců, výběr piv z Podřipského rodinného minipivovaru atp. Po celý den bude též otevřena místní restaurace U Praotce Čecha.

 

Ubytování a restaurace v okolí

Stellplatz Říp v Mnetěši

Stellplatz Říp v Mnetěši

Mnetěš, Ústecký kraj
Chata Lucie pod slavnou horou Říp

Chata Lucie pod slavnou horou Říp

Mnetěš, Ústecký kraj
Hotel Magnolia

Hotel Magnolia

Roudnice nad Labem, Ústecký kraj