Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Posedlost markýze Arthura
Hudební a divadelní akce

Posedlost markýze Arthura

Noční letní představení v zámeckých komnatách podle historické události. Romantický, místy až hrůzostrašný příběh ze života nejlepšího šermíře Habsburské říše hraběte Štěpána Viléma Kinského. Termíny: 11. 7., 24. 7., 8. 8., 15. 8., 28. 8.Čas: vždy ve 20, 21 a 22 hodinNevhodné pro děti do 10...
Objednání předem z kapacitních důvodů nutné!
Objednávky a rezervace vstupenek: zamek.lesna@muzeumvalassko.cz

Rezervované vstupenky je nutné si vyzvednout do jednoho týdne v pokladně zámku Lešná nebo v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Příběh nás přenese do první poloviny 18. století, do doby korunovace francouzského krále Ludvíka XV. Žádný významný šlechtic zde nesměl chybět. Habsburskou monarchii zastupoval diplomat, jehož rod je spojen i se zámkem Lešná u Valašského Meziříčí, hrabě Štěpán Kinský. U dvora se setkává s markýzem Arturem de Chatealoup, a protože oba patří k nejlepším šermířům své doby, vzájemné střetnutí je nevyhnutelné. Jednomu z nich se stane osudným...Představení je spojeno se soutěží o ceny a doprovodným programem hvězdářů ze Vsetína.

Provozovatel

Zámek Lešná

Lešná 1
756 41 Lešná
Tel.:
+420 571 635 239
Email:
zamek.lesna@muzeu...
GPS:
49,519860 17,929516
 
 

Vstupné

Cena: 130 Kč

Snížená cena: 90 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vůně zámeckého adventu

Čtyři adventní soboty – čtyři výtvarné dílny, v nichž si vyrobíte vlastní vánoční dekorace a nahlédnete do historie vánočních zvyků.
Lešná, Zlínský kraj

Vánoce na zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Vyrazte o adventu do zámku Lešná u Valašského Meziříčí a nechte se unést krásou historických interiérů rozzářených krásou tisíců ručně vyráběných baněk a vánočních dekorací.
Lešná, Zlínský kraj

Vůně zámeckého adventu

Čtyři adventní soboty – čtyři výtvarné dílny, v nichž si vyrobíte vlastní vánoční dekorace a nahlédnete do historie vánočních zvyků.
Lešná, Zlínský kraj

Vánoce v muzeu ve Valašském Meziříčí

Užijte si kouzelnou atmosféru Vánoc na akci plné lidových zvyků, výtvarného tvoření, tradičních a spoustu další zábavy s tématikou adventu na Valašsku.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Zámek a park Lešná u Valašského Meziříčí

Empírový zámek s krásnými historickými interiéry a vyhlášeným anglickým parkem, ve kterém roste a také nádherně kvete i řada unikátních rostlin.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Svatba na zámku Lešná

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí nabízí zámecké pokoje a anglický park k pořádání svatebních obřadů.
Lešná, Zlínský kraj

Rodinná Farma Zdeňka v Porubě u Hustopečí nad Bečvou

Rodinná Farma Zdeňka v Porubě rpdukuje a zpracovává kvalitní kravské mléko a prodejem ze dvora prodává mléčné výrobky, jako je domácí tvaroh, sýry, máslo nebo podmáslí.
Hustopeče nad Bečvou, Olomoucký kraj

Naučná stezka Choryně

I do malé obce na Valašsku můžete vyrazit na rodinný výlet. Naučná stezka Choryně se nachází ve stejnojmenné obci, pouhých 6 km od Valašského Meziříčí.
Choryně, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Apollo Valašské Meziříčí

Hotel Apollo ve Valašském Meziříčí je umístněn v klidné části města pouhých pět minut od centrálního náměstí. Kromě ubytování nabízí hotel také příjemné posezení v hotelové kavárně.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj