Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Porta Bohemica – turistický pochod
Zakoncení na Vetruši
Sportovní akce

Porta Bohemica – turistický pochod

V rámci Evropského týdne mobility se chystá turistický pochod o několika obtížnostech tras v délce od 8 do 53 km. Cílem všech tras je výletní zámeček Větruše, kde bude pro účastníky připraven táborák s opékáním buřtů.
Nabídka nejenom pro sportovce, ale i pro ty, kteří se potřebují odreagovat od každodenních stresů a spojit zdravý pohyb v přírodě s poznáváním krás, které okolí města nabízí. Naplánováno je několik tras v rozpětí 8 – 50 km.

Začátek turistického výletu je plánován v budově Magistrátu města na Lidickém náměstí mezi 6.00 až 8.00 pro trasy delší než 25 km, registrace pro trasy 8 – 17 km je mezi 8.00 – 9.30.

Cíl je pro všechny stejný – výletní zámeček Větruše – kde na účastníky čeká opékání vuřtů a nápoj zdarma. V areálu Větruše můžete navštívit bludiště a vyhlídkovou věž. Pro cestu do výchozího místa v Církvicích mohou účastníci akce použít MHD zdarma.

nformace o pochodu: KČT, Karel Punčochář, karel.puncochar@email.cz, 604 854 786.

Provozovatel

Statutární město Ústí nad Labem, Klub českých turistů

Velká Hradební 8
401 00 Ústí nad Labem
Tel.:
+420 604 854 786
Tel.:
+420 475 271 700
Email:
karel.puncochar@e...
GPS:
50,660554 14,037242
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Snížená cena: 10 Kč

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Vánoční trolejbusy v Ústí nad Labem

Dopravní podnik města Ústí nad Labem a.s. pokračuje v tradici a od 3. prosince 2022 bude až do 6. ledna 2023 pravidelně nasazovat vánočně nazdobené trolejbusy.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Flaška – od demižonů k ruinám aneb 150 let největší lahvárny v monarchii

Novou výstavou s lakonickým názvem „Flaška“ připomene Muzeum města Ústí nad Labem nejen její stopadesátiletou historii, ale i skleněnou lahev coby fenomén mezi obaly.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Výstava Terra Arte – akrylové abstrakce na motivy planety Země

Premiérová výstava uměleckého dua Evy Poslové a Kateřiny Drbalové má společný motiv, kterým je planeta Země. Obě autorky ztvárnily různorodé podoby hornin, minerálů, krajiny, reliéfu, zemských živlů či myšlenek, které se pojí k tomu, co vzniklo dlouho před námi a neustále se vyvíjí.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Vánoční procházka v Ústí nad Labem

Komentovaná procházka centrem města Ústí nad Labem s výkladem historika Mgr. Martina Krska.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Turistická mapová aplikace Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem připravilo pro své návštěvníky novou turistickou aplikaci, která vás provede městem. Součástí aplikace jsou mapy, fotografie, informace o památkách města, důležité historické milníky města a GPS souřadnice jednotlivých míst.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Lanová dráha Větruše

Areál Větruše patří mezi tradiční výletní cíle. Využití lanové dráhy je ideálním řešením, jak usnadnit a urychlit dopravu pěších a cyklistů z centra města do této oblíbené lokality. Unikátem lanovky je to, že se jedná o nejdelší lanovku bez podpěrných sloupů v ČR.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Nordic walking v Ústí nad Labem

Příznivce nových trendů zdravého a aktivního životního stylu mohou v Ústí nad Labem vyzkoušet kurzy nordic walkingu. Vyškolení a certifikovaní instruktoři vám ukáží správné techniky chůze v různém terénu a intenzitě. Objevíte tak širokou řadu benefitů, které vám dvě hůlky přinesou.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Muzeum města Ústí nad Labem

Muzeum v centru města Ústí nad Labem vlastní rozsáhlé sbírky z oblasti přírodních věd, archeologie, historie a umění. K největším souborům patří sbírky přírodovědné, které vznikaly již od konce 19. století.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Tortuga Bay

Nejste někde v docích, kde v lokálu drsní chlápci dělají burgery? Ne, jste v Ústí, kde se v únoru 2018 dva vousatí týpci v klobouku rozhodli, že své letité zkušenosti s pitím karibských rumů a pojídáním burgerů zúročí ve svém bistru.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Restaurant Zdar – zážitková gastronomie v Ústí nad Labem

Restaurant Zdar otevírá každý čtvrtek a pátek večer a nabízí svým hostům pokaždé nový jídelní lístek. Menu je vždy tematické, inspirované ročním obdobím, svátky nebo jinými událostmi.
Ústí nad Labem-město, Ústecký kraj

Krušnohorská pivní stezka

Světlé i tmavé ležáky ze žateckého chmele, pšeničná světlá piva podle starých německých receptur nebo osvěžující nízkoalkoholické limonády – to vše nabízí Krušnohorská pivní stezka na české i saské straně hor.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj

Pivovar Hotel Na Rychtě v Ústí nad Labem

Pivovar Hotel Na Rychtě nabízí příjemné ubytování v centru města Ústí nad Labem. Restaurace Na Rychtě patří mezi tradiční české restaurace s vlastním pivovarem, který vyrábí nefiltrovaná piva pouze pro soukromou potřebu hotelu. Po předchozí domluvě je možná i exkurze do výroby.
Ústí nad Labem, Ústecký kraj