Úvod > Kalendář akcí > Porotci Czech Nature Photo 2020
Porotci Czech Nature Photo 2020
"> ">
5.3.
5.4.
+ Přidat foto

Porotci Czech Nature Photo 2020

Kdy 5. březen 2020 - 5. duben 2020 Výstavy
Čtvrtý ročník soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo bude zahájen výstavou zahraničních porotců v Czech Photo Centre. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.
Peter Delaney opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. „Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních 15 let,“ poznamenává Delaney. Aby mohl pokračoval ve svých cestách po celé Africe, vyměnil irský rodák Smaragdový ostrov za život v jihoafrickém městě George. Delaney získal třikrát prestižní ocenění BBC fotografa divočiny roku – BBC Wildlife Photographer of the Year. Je také oficiálním ambasadorem X- Photographer společnosti Fujifilm.

Druhý vystavující fotograf Rob Cottle pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etiku fotografie. Autor je vášnivým milovníkem živých tvorů z Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je mnohem důležitější než stisknutí spouště a jejich blaho je vždy na prvním místě. „Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována. Naše divoká zvířata a životní prostředí musíme chránit a milovat – nečinnost není možností,“ popisuje autor.

Rob Cottle je mentorem značky Olympus, držitelem ocenění z mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů, novin a do knih včetně příspěvků pro Photographers United a knih Remembering Wildlife. Nedávno byla ukončena jeho výstava v Londýně, uspořádaná na zadání japonského ministerstva životního prostředí.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 2. 2020