Úvod > Kalendář akcí > Gastronomické akce > Polívková smršť – Prostory pěší zóny Anděl
Gastronomické akce

Polívková smršť – Prostory pěší zóny Anděl

7 kuchařů, 7 dní, 7 různých polévek. Veřejná sbírka formou stánkového prodeje polévek připravených špičkovými kuchaři, např. Romanem Paulusem, Kluky v akci, Ditou P. a dalšími. Výtěžek bude věnován na provoz odborného centra pro osoby po cévní mozkové příhodě.
Chcete udělat něco pro sebe? Začněte u dobré polévky. S polévkou můžete hubnout, zahřát se, udělat něco pro své zdraví, předcházet mozkové příhodě a s polívkovou smrští uděláte i něco pro ostatní.

Poctivé jídlo je důležitou součástí prevence vzniku mnoha onemocnění, včetně mozkových příhod. Proto se ti nejlepší kuchaři rozhodli pro vás připravit své oblíbené polévky, které můžete ochutnat na několika místech v Praze. Máte jedinečnou příležitost během jednoho lednového týdne ochutnat polévky od takových kuchařů jako je Roman Paulus, Ondřej Slanina, Filip Sajler a další. Na to, aby byly polévky opravdu zdravé, bude dohlížet Kateřina Cajthamlová.

S polívkovou smrští se nejen dobře najíte, ale zároveň podpoříte provoz centra odborné péče pro osoby po mozkové příhodě a úrazech hlavy ERGO Aktiv.


KDO
7 skvělých kuchařů a kuchařek a výživová poradkyně.

Účast zatím přislíbili:
• Roman Paulus
• Ondřej Slanina (Kluci v akci)
• Filip Sajler (Kluci v akci)
• MUDr. Kateřina Cajthamlová (Jste to, co jíte!)
• Dita Pecháčková (Deník Dity P.)
• Radek Kašpárek (pořady TV Barrandov – Kašpárku vař! a Co bude dnes k večeři?)
• Tomáš Kalina (hotel Jasmín)

Tým ERGO Aktiv, o.p.s.
• Osoby po cévní mozkové příhodě a klienti centra odborné péče ERGO Aktiv
• Zaměstnanci a přátelé ERGO Aktiv, o.p.s.

JAK
Prostřednictvím schválené veřejné sbírky, která proběhne formou stánkového prodeje polévek připravených výše zmíněnými špičkovými kuchaři. Výtěžek bude věnován na provoz odborného centra pro osoby po cévní mozkové příhodě ERGO Aktiv, o.p.s.

KDE
Prostory pěší zóny Anděl

PROČ
Zajištění financování provozu odborného centra pro osoby po mozkové příhodě a úrazech hlavy.

Obecně prospěšná společnost ERGO Aktiv již 4 roky pomáhá lidem po cévní mozkové příhodě, aby se vrátili do aktivního života. Cílem aktivit je, aby se naši klienti (často jim je mezi 20-40 lety) přestali cítit jako pacienti, kteří se často stávají závislými na zdravotním a sociálním systému. Podporujeme je, aby se z nich opět stali aktivní jedinci, kteří berou život do svých rukou. Tohoto cíle dosahujeme díky týmu zkušených odborníků z řad z ergoterapeutů, fyzioterapeutů, sociálních pracovníků, logopedů psychoterapeutů, lékařů i dalších odborností.

Kluziště Smíchov

Veřejné bruslení na náměstí 14. Října na Smíchově na rodinném kluzišti o rozměrech 15 x 20 metrů. Kluziště Smíchov je otevřeno denně v čase 09:00-21:00 hod. Kluziště je veřejnosti volně přístupné a je zdarma. Sezóna začíná 26.11.2022 a končí 23.2.2022.
Praha, Praha

Výstava ExpoFlashback Dubai 2020 v Galerii Kroupa

Abstraktní umění, malby či sochy ze skla, včetně světové premiéry videomappingu na skleněném díle Mola skláře Vlastimila Beránka. Vedle jeho tvorby jsou k vidění i exkluzivní výtvory, sochy a skulptury dalších českých světově proslulých autorů Adély Olivy, Jaroslava Proška či Ely Smrček.
Praha 1, Praha

Výstava Minulá budoucnost ve vestibulu Na Knížecí

V obnoveném vestibulu Na Knížecí ve stanici metra Anděl najdete výstavu Minulá budoucnost. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve vestibulu si cestující mohou vystavená díla prohlédnout až do konce roku 2022.
Praha 5, Praha

Božský Karel – vánoční koncert

Koncert o délce 70-80 minut je naplněn průřezem hitů Karla Gotta, Karla Svobody, Jiřího Štaidla a dalších mistrových autorů, a to od počátku jeho kariéry, až do jeho posledních koncertů.
Tábor, Jihočeský kraj

Aktivity v okolí

Budova Zlatý anděl na Smíchově

Zvlněná skleněná věžovitá budova na pražském Smíchově, stojí na křižovatce Anděl nad stejnojmennou stanicí metra. Navrhl ji francouzský architekt Jean Nouvel a zdobí ji červené verše slavných básníků i vysoká postava černo-bílého anděla z filmu Wima Wenderse Nebe nad Berlínem.
Praha 5, Praha

Bowling Smíchov – Praha 5

Smíchovské bowlingové centrum disponuje 6-ti bowlingovými profi dráhami QubicaAMF, kulečníkem, šipkami laserovou střelnicí a plně vybaveným barem pro skvělé herní zážitky.
Praha 5, Praha

Fitcentrum Oto Praha – když chcete zdravě žít

Fitcentrum OTO naleznete v objektu originálního hotelu Anděl's v atraktivní lokalitě Anděl City, ve stejném komplexu jako multikino Village Cinema, v těsné blízkosti nákupního centra Nový Smíchov.
Praha 5, Praha

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Odpočívadlo

Odpočívadlo je podnik s nejširší nabídkou kvalitních rozlévaných moravských a světových vín na Smíchově. Odpočívadlo je místo pro příjemné posezení v hezkém prostředí v jakoukoliv roční dobu.
Praha, Praha

Restaurace Anděl

Plzeňský restaurant Anděl je moderní restaurační zařízení, které se nachází na pražském Smíchově v Nádražní ulici, v blízkosti zastávky Anděl.
Praha, Praha

Restaurace Red Pif

Restaurace Red Pif se spojuje tradiční česká kuchyně, výtečný plzeňský ležák a moderní francouzská gastronomie s výběrem přírodních vín, převážně francouzských. Design restaurace je inspirován tradičním tvaroslovím dřevěných hospod.
Praha 5, Praha

Fortel Smíchov

Prostředí poskytující hostům příležitost pro setkávání s přáteli jak přes den, tak i během večera, pro sdílení zážitků, pro konzumaci netradičního pojetí moderní gastronomie a to jak v prezentaci, tak i v kombinaci chutí! V prostředí, které vás nadchne.
Praha 5, Praha