Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Politický kabaret v MeetFactory
Politický kabaret v MeetFactory
Hudební a divadelní akce

Politický kabaret v MeetFactory

Má v dnešní době smysl vůbec dělat politické divadlo? A pokud, tak jaký? Má nastavovat zrcadlo době? Má nás rozesmát a tím nám ulevit? Má analyzovat problém a hledat řešení? Má nás pohnout k činu?
režie: Braňo Holiček scéna a kostýmy: Nikola Tempír hudba: Braňo Holiček dramaturgie: Jan Tošovský hrají: Marie Štípková, Radovan Klučka, Ivan Lupták bicí nástroje: Ondřej Dočekal

Politický kabaret v MeetFactory nás v sérii skečů provede různými oblastmi našeho veřejného života. Setkáme se s Občanem, Starostou, Primátorem, Ministrem a mnoha dalšími, kteří spoluutvářejí radostnou tvář naší současnosti. Mladý režisér Braňo Holiček je známý ze svých počinů v Ypsilonce či v Disku.

Tak uvidíme, co na něj řekne divák MeetFactory

Režisér Braňo Holiček (*1985) se narodil v Košicích. V dětství účinkoval v několika inscenacích v tamním Městském divadle, hrál titulní roli v muzikálu Oliver na scéně Východoslovenského státního divadla a spolupracoval se slovenskou televizí. V roce 2006 absolvoval herectví na Pražské konzervatoři. V současné době je studentem pátého ročníku režie na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU. Jako herec účinkoval v mnoha divadelních i televizních inscenacích, seriálech a filmech, mezi něž patří Král sokolů, Všichni moji blízcí, Kruh, Red Baron, Post Bellum. Působil také v Činoherním klubu a v Divadle na Vinohradech. V Ypsilonce režíroval autorské inscenace Meeting Point, V sedmém pádu, Tmavomodrý svět (naruby), Deadline a nejnovější počin i Já o tom, že není počítače bez člověka, není chyby bez člověka a není člověka bez chyby. Jako režisér hostoval v libereckém Divadle F. X. Šaldy Googling and Fucking, Přísně tajné: hrubá nemravnost, Kabaret R.I.P. aneb Drahý Kadle, kampak dneska po divadle?

Provozovatel

MeetFactory

Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha
Tel.:
+420 251 551 796
Email:
katerina@meetfact...
GPS:
50,053238 14,408181
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 50 Kč

Poznámka:vstupné: 200,- / 120,- studentské / 50,- studenti divadelních škol, ZTP

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Světla vyprávějí – vánoční výstava ve Žlutých lázních

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se dneška proměnil ve vánoční park s názvem Světla vyprávějí. Téměř 400 tisíc úsporných led diodových žárovek až do konce roku nabídne úchvatnou podívanou, která vás zavede do předvánočního pražského parku, kde uvidíte přes 300 světelných instalací.
Praha 4, Praha

Prague Dragon Boat Festival 2023

V květnu opět hladinu Vltavy rozčeří stovky pádel.
Praha 4, Praha

Vánoční jarmark na Andělu

Na Andělu naleznete kvalitní zboží, kterým uděláte radost svým blízkým či sami sobě. Můžete se těšit na prodej předmětů s vánoční tematikou a typické vánoční občerstvení.
Praha 5, Praha

Tajemství lidského těla

Tajemství lidského těla je ideální aktivitou pro všechny zvídavé děti od 7 let, které své rodiče běžně trápí otázkami typu „Proč je krev červená?“ nebo „Jak funguje mozek?“. Kurz má 4 lekce za pololetí a každá se věnuje jiné části těla formou pokusů a praktických aktivit.
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

MeetFactory – mezinárodní centrum současného umění

MeetFactory o. p. s. vytváří v Praze ojedinělou platformu uměleckého provozu, která nabízí přímý kontakt s umělci všech oborů a otevírá možnost k navázání spolupráce s představiteli mezinárodních kulturních institucí.
Praha 5, Praha

Bývalý Lihovar na pražském Zlíchově

Areál bývalého lihovaru na Zlíchově tvořila řada provozních i správních objektů již v roce 1836. Od roku 1880 zde byla zřízena továrna na líh a potaš a v roce 1907 byl lihovar přestavěn do dnešní podoby.
Praha 5, Praha

Botel Vodník – výhled na Prahu z lodi na Vltavě

Nádherný výhled na okolí Vltavy, staré Prahy, Kampy, Čertovky, také možnost výletu až k Slapské přehradě – to vše z našich lodí, které půjčujeme široké veřejnosti. Karlův most, Vyšehrad, Žluté lázně, Pražský hrad, Občanská plovárna, Zoo, Žofín... atd.
Praha 5, Praha

Lezecké centrum Tendon Smíchoff

Umělá lezecká stěna centra Tendon Smíchoff představuje největší sportoviště svého druhu v České republice. V hale o rozměrech 16 x 32 metrů totiž najdete lezeckou stěnu o výšce 14 metrů.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Praguecamp na Císařské louce

Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený kemp se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v klidném prostředí poskytuje zázemí všem typům cestovatelů, ať už cestujete obytným autem, karavanem nebo jen se stanem nebo batohem.
Praha 5, Praha

Restaurace Na Kopci

Michelin Bib Gourmand. To je ocenění, kterým se může pyšnit malý rodinný podnik v Praze. Toto ocenění ve zkratce znamená, že restaurace nabízí vynikající jídlo za rozumné ceny. V menu najdete speciality české a francouzské kuchyně založené na sezónních a lokálních surovinách.
Praha 5, Praha

Bistro Gemüse Corner Kebab Praha

Gemüse Corner Kebab totiž už v názvu slibuje inspiraci německým kebabem nejvyšší třídy.
Praha, Praha

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha