Úvod > Kalendář akcí > Pohár Ladova kraje 2019

Pohár Ladova kraje 2019

Kdy 13. duben 2019 - 9. červen 2019 Sportovní akce
Opět je tady sedm jedinečných amatérských běžeckých závodů pro sportovní běžce i pro širokou veřejnost, které jsou zasazeny do přírodního terénu malebného kraje rozkládajícího se mezi Prahou a Sázavou. Pod hlavičkou Ladova kraje je organizují sportovní oddíly, místní spolky nebo sami občané.
Závody, kterých se mohou zúčastnit jedinci i celé rodiny včetně dětí a seniorů začaly v sobotu 13. října v Říčanech a končí v září 2019 v Mnichovicích, kde budou po posledním závodu vyhlášeni i celkoví vítězové běžecké šňůry. Podmínkou pro zařazení do boje o trofej a cenu Poháru Ladova kraje je účast na nejméně šesti bězích. Závody je možné si zaběhnout také jednotlivě, na všech bývá jedinečná atmosféra a i zde čekají na vítěze ceny. Účast na všech závodech Poháru Ladova kraje není podmínkou, spíše vítaným bonusem.

Každý rok osloví jednotlivé závody v dané obci několik stovek lidí, což je skvělý výsledek. Tím, že se jedná o sérii běhů, je lidem navíc nabízena příležitost k aktivnímu poznání jiných vesnic či měst než jen těch, kde přímo bydlí.
       
Běžeckých klání v kraji přibývá a stává se, že termíny závodů se překrývají. To je škoda, protože se tím paradoxně zužuje nabídka pro amatérské běžce. To se u závodů Poháru Ladova kraje neděje, protože jednotliví organizátoři jsou v kontaktu, navzájem se informují a pomáhají si.

Celý seriál zastřešuje svazek obcí Ladův kraj, který vzájemnou komunikaci a spolupráci pořadatelů podporuje. „Žijeme v nádherném regionu, kde je radost vyběhnout, jet na kole nebo se projít. Chceme motivovat lidi, aby žili aktivně a ještě více poznávali i vzdálenější okolí svého bydliště. Také proto se v obcích Ladova kraje snažíme pomáhat při organizaci podobných sportovních akcí“, vysvětluje Ing. Jana Kolorosová, tajemnice svazku obcí Ladova kraje.

Prvního závodu s názvem Lesní běh Říčany se zúčastnilo 250 běžců. Poprvé zde byla použita časomíra využívající čipů, takže závodníci mohli průběžně vidět své výsledky na monitoru v cíli. Běžel se už neuvěřitelný 37. ročník, z toho potřetí s podporou Ladova kraje.

Na další závod se mohou příznivci běhů v krásné přírodě těšit v sobotu prvního prosince. Mikulášský lesní běh se uskuteční ve Struhařově, což je obec asi deset kilometrů od Říčan směrem na Jevany blízko Státní přírodní rezervace Voděradské bučiny. Běh už bude mít Mikulášsko-vánoční atmosféru a bude to jistě vítaná příležitost se před svátky ještě trochu protáhnout.

Přehled následujících závodů Poháru Ladova kraje:
  • Mikulášský lesní běh 1. 12. 2018 -  Struhařov    
  • Pyšelský kopeček 13. 4. 2019  - Pyšely    
  • Jarní běh U kanálu 18. 4. 2019  - Senohraby 
  • Běh Krásné vyhlídky 1. 5. 2019  -   Struhařov   
  • Štiřínský kros 18. 5. 2019  - Kamenice   
  • Mnichovická běhna 9. 6. 2019  - Mnichovice

Svazek Ladův kraj byl založen před sedmnácti lety starosty 24 obcí ležících mezi Prahou a řekou Sázavou. Nazývá se podle oblíbeného malíře a spisovatele Josefa Lady. Autor s nezaměnitelným stylem, který dal vzniknout pohádkám o kocouru Mikešovi a zaměřoval se v tvorbě na vesnický život, čerpal svou inspiraci z okolí kolem rodných Hrusic po celý život. Ideou mikroregionu je podpora vzájemné spolupráce obcí, veřejného dění, místních spolků a sdružení. Svazek Ladův kraj se stará o údržbu, značení a modernizaci turistických a cyklistických stezek v kraji a plánuje realizace tras nových.

Obce Ladova kraje: Černé Voděrady, Čestlice, Hrusice, Kaliště, Kamenice, Klokočná, Kostelec u Křížků, Kunice, Louňovice, Mirošovice, Mnichovice, Mukařov, Nupaky, Ondřejov, Říčany, Senohraby, Struhařov, Světice, Svojetice, Tehov, Tehovec, Velké Popovice, Všestary, Zvánovice
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 1. 2019

Aktivity v okolí

Naučná stezka Říčansko

Naučná stezka Říčansko

Říčany, Střední Čechy
Rybník Marvánek v Říčanech

Rybník Marvánek v Říčanech

Říčany, Střední Čechy
Masarykovo náměstí v Říčanech

Masarykovo náměstí v Říčanech

Říčany, Střední Čechy
Zřícenina hradu Říčany

Zřícenina hradu Říčany

Říčany, Střední Čechy