Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Pohádkový les v Rovensku pod Troskami
Pohádkový les  v Rovensku pod Troskami
Akce pro děti

Pohádkový les v Rovensku pod Troskami

23. POHÁDKOVÝ LES v Rovensku pod Troskami, který se koná v sobotu 18. května 2013 od 12.00 do 15.30 hod.
Město Rovensko pod Troskami srdečně zve všechny rodiče a děti na 23. POHÁDKOVÝ LES v Rovensku pod Troskami, který se koná v sobotu 18. května 2013 od 12.00 do 15.30 hod. Přijďte se i letos podívat na Borecké skály nad Rovenskem pod Troskami proměněné v pohádkovou říši.

Start je na Boreckých skalách směrem od Rovenska pod Troskami. Cesta na Pohádkový les je značena z rovenského náměstí, občerstvení a hudba jsou zajištěny.

Vstupné: dospělí 50,- Kč, děti zdarma. Na akci je vypraven parní vláček z Turnova v 10.40 hod., v Rovensku p. Tr. v 11.15 hod. a zpět do Turnova z Rovenska p. Tr. v 16.30 hod., z Borku v 16.39 hod.

Další informace: Městské informační středisko Rovensko p. Tr. tel. 481 381 050, 606 882 057 MěÚ Rovensko p. Tr. 481 382 119

Provozovatel

Město Rovensko pod Troskami

nám. prof. Drahoňovského 1
512 63 Rovensko pod Troskami
Tel.:
+420 481 382 119
Tel.:
+420 606 882 057
Email:
uctarna@rovensko.cz
GPS:
50,534679 15,259585
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Poznámka:Dospělí 50,-Kč, děti zdarma.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Po stopách Albrechta z Valdštejna – putovní hra

Vydejte se po stopách slavného vévody Albrechta z Valdštejna do míst, která byla součástí jeho tehdejšího panství. Putovní hra funguje na principu sběru razítek.
Turnov, Liberecký kraj

Tradiční vánoční ozdoba

Jak vlastně vzniká skleněná ozdoba na vánočním stromečku? Přijďte se podívat do semilského muzea.
Semily, Liberecký kraj

Jan Kristofori – Návrat na místo činu

Představená kolekce z majetku rodiny představuje průřez tvorbou, jak plastické obrazy, tak grafiku; jak díla inspirovaná autorovými nelehkými životními osudy, tak i náměty velebící krásu žen.
Semily, Liberecký kraj

Internace v Semilech 1950 – 1953

Události spojené s tajným oddělením semilské nemocnice jsou asi nejzamlženějším a nejzáhadnějším tématem historie města, které si žádá, aby bylo objasněno.
Semily, Liberecký kraj

Městské muzeum Rovensko pod Troskami – muzeum drahých kamenů

Expozice městského muzea je zaměřena především na broušení kamenů. Jsou zde 2 brusičské stoly, kotouče, vybroušené kameny, cechovní prapor a další exponáty.
Rovensko pod Troskami, Liberecký kraj

Pomník Svatopluka Čecha v Rovensku pod Troskami

Pomník básníka Svatopluka Čecha je umístěn v městském parku. Památník je vzpomínkou na básníkův pobyt v Rovensku pod Troskami v létě roku 1891.
Rovensko pod Troskami, Liberecký kraj

Kostel sv. Václava v Rovensku pod Troskami

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších gotických staveb v severních Čechách, která je doplněna neobyčejně hodnotnou středověkou kamenickou výzdobou. Kostel stojí v části obce Podtýn.
Rovensko pod Troskami, Liberecký kraj

Dřevěná zvonice v Rovensku pod Troskami

Dřevěná zvonice v Rovensku pod Troskami, jejíž zvony jsou obráceny srdci vzhůru a do pohybu se uvádějí šlapáním, je patrně jediná svého druhu na světě.
Rovensko pod Troskami, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Recall

Penzion s pěti stylově zařízenými pokoji a celkovou kapacitou 19 lůžeks vlastními moderními koupelnami a společnou místností s plně vybavenou velikou kuchyní a jídelním koutem, letní terasou, zahradou.
Troskovice, Liberecký kraj

Chata Fraluq

Uvnitř i venku. Blíže k venkovu, k přírodě, k podstatě. Hledali jsme místo, které bude v samém srdci jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších krajů u nás – v Českém ráji. Místo, které na vás dýchne atmosférou venkova. Takové místo, kde necháte svůj čas jen plynout.
Tatobity, Liberecký kraj

Apartmán Sedmihorské léto

Stylový apartmán 2+kk s terasou, kuchyňkou, koupelnou.
Karlovice, Liberecký kraj

Zámecká restaurace Hrubá Skála

Zámecká restaurace Hrubá Skála se nachází na druhém nádvoří romantického zámku Hrubá Skála. Nabízí široký výběr místních i mezinárodních jídel.
Turnov, Liberecký kraj