Úvod > Kalendář akcí > Pohádkové promítání na hradě Šternberk
Historické a vojenské akce

Pohádkové promítání na hradě Šternberk

Každý rok připravujeme pro naše nejmenší návštěvníky a jejich rodiče filmové promítání pod širým nebem, jako připomínku letního kina, které se dříve nacházelo v prostorách hradního parku.

Každý rok připravujeme pro naše nejmenší návštěvníky a jejich rodiče filmové promítání pod širým nebem, jako připomínku letního kina, které se dříve nacházelo v prostorách hradního parku.

V letošním roce jsme vybrali oblíbenou českou pohádku "S čerty nejsou žerty".

Promítání se uskuteční v romantickém prostředí hradního nádvoří a začíná ve 20 hodin. Dle aktuálního počasí doporučujeme teplejší oblečení a případně si přibalte lehkou deku. V případě nepřízně počasí se promítání přesuneme do prostor Hodovního sálu. Těšíme se na vaši návštěvu.

VSTUPNÉ:
Jednotné vstupné 60 Kč

Anotace:

Pohádková komedie o jednom pekelném omylu, dvou kamarádech a třech potrestaných hříšnících... Bylo jedno knížectví, kde mohli všichni žít jako v pohádce, kdyby nebylo desetileté války a bezradného knížete, který se o nic nestaral a vládu přenechal chamtivému správci. Tak jak s jídlem roste chuť, rostla i správcova chtivost po majetku. A co čert nechtěl, zalíbil se mu mlýn, ve kterém zůstal po smrti otce chlapec Petr se zlou a také chamtivou macechou Dorotou, ta správci pomáhá zbavit Petra rodinného majetku. Kníže má dvě dcerky, zlomyslnou a nafoukanou Angelínu a skromnou Adélku. Ale to už čerti, kteří nikdy nespí, nechtěli nechat jen tak, chtějí hříšníky dostat do pekla. Na zem je poslán mladý čert Janek, který je však víc člověkem než mnozí jiní. Ten se stane Petrovým přítelem a spolu potom bojují proti pánům na zemi i v pekle, pomáhá i Adélka, které se Petr líbí.

 

 

 

 

Provozovatel

Hrad Šternberk

Horní nám. 6
785 01 Šternberk
WWW:
www.hrad-sternber...
GPS:
49,733056 17,301858
 
 

Vstupné

Cena: 60 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Poznámka:60 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Expedice PC

Restaurace Expedice PC

Šternberk, Olomoucký kraj
Restaurace Šnyt Primka Šternberk

Restaurace Šnyt Primka Šternberk

Šternberk, Olomoucký kraj
Autocamp Šternberk

Autocamp Šternberk

Šternberk, Olomoucký kraj