Úvod > Kalendář akcí > Pohádková země Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další bytosti
skřítci lesní
"> skřítci lesní "> vodní strašidla "> skřítci "> klimtová
5.6.
21.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Pohádková země Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další bytosti

  • 5. červen 2021 9:0021. listopad 2021 18:00
Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Chvalský zámek a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě!
Výstava ve dvou zámeckých podlažích nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší. Kromě početné rodiny pohádkových postav čítající více jak 100 originálních loutek představí také téměř 60 akvarelů a olejomaleb z autorčiny dílny, které opustily rodnou půdu Pohádkové země v Pičíně zcela poprvé. V roce 80. výročí od autorčina narození a 5 let po její smrti se tak jedná o vůbec nejrozsáhlejší výstavu realizovanou mimo stálou expozici.

Součástí výstavy je také Kamínková dílnička, ve které si můžete podobně jako kdysi paní Klimtová ozdobit kamínek postavičkou skřítka, víly či jiné pohádkové bytosti a odnést si ho domů … anebo ho schovat někde venku a nechat putovat světem, aby dělal radost druhým.

S odvahou tedy zavítejte do našeho pohádkového světa a seznamte se s bytůstkami obývajícími zámecká zákoutí i tajemná sklepení. Nehledejte je ve vitrínách, tam by se jim nelíbilo. Nabídli jsme jim bydlení, na které jsou ve svém pohádkovém světě zvyklé. Opatrně našlapujte, ať žádnou z nich nevyplašíte. Jsou to bytosti bázlivé a lekavé. Je třeba je ochraňovat.

V rámci výstavy si můžete prohlédnout také prezentaci dětských výtvarných prací v rámci výtvarné soutěže „Není skřítek jako skřítek“.

Výstava je otevřena od 5. června do 21. listopadu 2021, denně od 9 do 18 hodin. 
Zobrazit více

Provozovatel

Chvalský zámek

Na Chvalské tvrzi 857/4
193 00 Praha 20
Tel.:
+420 281 860 130
Email:
infocentrum@chval...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.chvalskyzamek.cz
WWW:
www.chvalskyzamek...
GPS:
50,097445 14,580198
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Rodinné vstupné: 190 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny