!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pohádková Třeboň: O dvanácti měsíčkách (Ivana Bílková)
Akce pro děti

Pohádková Třeboň: O dvanácti měsíčkách (Ivana Bílková)

Kdy 7. listopad 2021 15:30 - 16:30
O tom, že pohádky nejsou jen pro malé děti, ale pro všechny věkové kategorie, se může každý na vlastní oči a uši přesvědčit, když Třeboň ovládnou kouzelné příběhy.
Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Marušku pošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody: „A bez nich se nevracej!“ Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to nikdo dávno neví?

Ivana Bílková za léta svého působení v Divadle Drak spolupracovala s většinou významných režisérů, kteří divadlem prošli a formovali jeho tvář. Hrála v legendárních inscenacích Josefa Krofty, do svých inscenací ji obsazovali Jan Borna, Jakub Krofta, Jiří Vyšohlíd či Tomáš Dvořák.

„Dvanáct měsíčků je takový ten vzácný typ opravdu lidové pohádky, kde je přímo hmatatelná ta mnoha a mnoha generacemi sdílená zkušenost, tady dokonce nepřehlédnutelně sahající až k našim pohanským kořenům. Zároveň je to vlastně příběh točící se kolem jediné jednoduché pravdy: Že leden má být v lednu, únor v únoru atd. Protože když se někdo – třeba z pouhé rozežranosti – začne tomuto přirozenému řádu věcí vzpírat a násilně ho měnit, může se jednou moc divit, co tím vlastně vyvolal,“ vysvětluje dramaturg a spoluautor inscenace Tomáš Jarkovský.

V představení se pracuje s typem loutky zvaným Manekýn, který je vyroben v kombinaci lipového dřeva a textilu.

Režie: Jakub Vašíček
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Scénografie: Tereza Venclová
Hudba: Jiří Vyšohlíd

Určeno divákům od 3 let.
Loutkové divadlo v Třeboni.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jižní Čechy
Apartmany 21 v Třeboni

Apartmany 21 v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy
Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Třeboň, Jižní Čechy