Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Pohádka krysáka Matěje
divadlo
Akce pro děti

Pohádka krysáka Matěje

pohádka pro děti
Na konci vesnice stála chaloupka, ve které žila hodná Baruška a její nevlastní sestra Dora s matkou Hromaskou, které dělaly Barušce ze života „peklo“. Pod chaloupkou žije krysák Matěj, který měl také trápení, rád by se oženil a založil rodinku, ale krysí nevěsty došly. Matěje obyvatelky domu nemají příliš v lásce, tedy až na Barušku, ta v něm naopak našla jedinou spřízněnou duši. Dora s matkou Hromaskou měly všeho stále málo a pro dukát by si nechaly koleno vrtat. Časem si z Barunky udělaly služku. Jednoho dne vyhnaly Barušku do začarovaného mlýna, který stál opuštěný v lesích, a říkalo se, že tam straší. Ve mlýně se sice každou půlnoc objevoval čert, ale bydlela tam taky mladá krásná krysice… A koho čert obdaroval šperky a šaty a koho si nakonec odnesl do pekla? O tom všem vypráví naše pohádka, chvílemi napínavá, ale také veselá a s ponaučením na konci.
Účinkuje: Divadýlko Mrak

 

Tvoření pro děti – kvítkové čelenky

Výroba květinové čelenky.
Praha 4, Praha

Prstový čchi kung a zdravá chodidla

Jednoduché cvičení a akupresura.
Praha 4, Praha

Jak kašpárek s Kalupinkou slavili velikonoce

Velikonoční pohádka.
Praha 4, Praha

Galapágy a Ekvádor – ráj zvířat

Cestovatelská přednáška s videoprojekcí.
Praha 4, Praha

Prstový čchi kung a zdravá chodidla

Jednoduché cvičení a akupresura.
Praha 4, Praha

Meditace v praxi krok za krokem

Návody a tipy jak využívat meditaci v běžném životě.
Praha 4, Praha

Čchi kung – Tai chi chůze

Jemné účinné zdravotní cvičení.
Praha 4, Praha

Jak na stres aneb užij si svůj život

Seminář "Jak život nejen přežít, ale si jej i užít."
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Rozhledna Sofie v Praze

V pražských Modřanech hned vedle pasáže Sofie najdete od roku 2020 novou vyhlídkovou konstrukci.
Praha 12, Praha

Rybník Lipiny v Modřanech

Na Praze 4, v centru Modřan, vznikl na podzim roku 2018 zcela nový rybník Lipiny. Název rybníka byl odvozen od místního názvu tohoto území, který je doložený v mapách již v roce 1840.
Praha 4, Praha

Cvičení v Modřanech

Hodina plná hudby, tance a kombinace afro-brazilských rytmů a pohybů doprovázené prvky samby, mamba, raggae, salsy, merengue, maculelé.
Praha 12, Praha

Keramický ateliér Hany Šimkové – kurzy keramiky pro děti i dospělé v Praze

Pracujeme v malých skupinkách s individuálním přístupem v příjemném a rodinném prostředí. Úspěšně se také účastníme soutěží a každý rok připravujeme červnovou a vánoční výstavu našich krásných prací pro naše blízké, ale i školy, školky a širokou veřejnost.
Praha 12, Praha

Pumptrack Modřany

V Praze – Modřanech vyrostlo nové moderní sportoviště. V areálu Na Beránku v Pertoldově ulici tak najdete unikátní pumptrackovou dráhu, která je, o délce 86 metrů, nejdelší v České republice. Dráha je určena všem věkovým kategoriím.
Praha 4, Praha

Keramické kurzy pro děti a dospělé na Praze 12

Pod odborným vedením a v příjemném rodinném prostředí Keramického ateliéru Hany Šimkové v Praze 12 se naučíte pracovat s keramickou hlínou a různým výtvarným technikám.
Praha 12, Praha

Plavání kojenců a batolat – Baby club Kenny

Plavání kojenců a batolat, cvičení rodičů s dětmi, manipulace s kojenci, psychomotorický vývoj, saunování dětí.
Praha 4, Praha

Modřanská rokle – oblíbené místo Pražanů z pravého břehu Vltavy

Přírodní památka Modřanská rokle, kterou prochází také naučná stezka, bývala už v 19. století oblíbeným výletním místem Pražanů. Vznikla během čtvrtohor při zahlubování vltavského údolí a jejích přítoků.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace vítá hosty v pražských Modřanech. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Hotel Villa Voyta na pražské Lhotce

V klidné vilové čtvrti městské části Prahy 4, přesto nedaleko od centra Prahy, najdete ve dvou budovách Hotel Villa Voyta. První budova je vystavěna v secesním stylu, druhá budova v moderním stylu. Dohromady tvoří jedinečný kontrast.
Praha 4, Praha

Hostinec Ve Mlýně

Vychutnejte si kvalitní gastronomii v prostředí starého mlýna v Praze 4 – Krči. Jedinečný interiér vás vtáhne do prostředí starobylé vesničky, kde si posedíte pod modravou oblohou vedle klapajícího mlýnského kola a protékajícího potůčku.
Praha 4, Praha

Řeznictví Absolon v Braníku

Maso od Absolona je malá rodinná firma bourající a zpracovávající maso. Kromě toho vlastní i malé řeznictví v pražském Braníku. Nabízí zde mimořádně kvalitní masné výrobky, a navíc rádi poradí, co z čeho vařit.
Praha 4, Praha

Restaurace a hotel Chateau St. Havel

Chateau St. Havel – wellness & golf hotel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek v Praze 4 – Krč uprostřed stylového anglického zámeckého parku s několika idylickými rybníky. Hotel nabízí kromě nadstandardního ubytování na zámku řadu dalších služeb.
Praha 4, Praha