Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Podzimní středověká slavnost
Historické a vojenské akce

Podzimní středověká slavnost

Podzimní středověká slavnost v rámci Mezinárodního dne archeologie 2019. Zábava, poučení i dobové občerstvení.
Také letos jsme v rámci Mezinárodního dne archeologie pro všechny zájemce připravili tradiční "Podzimní středověkou slavnost" v libockém Archeoparku! Tentokrát s podtitulem "Pocta Václavovi IV." Součástí programu budou scénky ze života středověkého v podání skupiny W-ARLET . Chybět nebudou ukázky tradičních řemesel, představení historických zbrojí i zbraní, aktuality z archeologie, ani stylové občerstvení (staročeský guláš, tradiční zelňáky a jablečný koláč bude možno zapít žejdlíkem pivního speciálu, limonádou či pramenitou vodou).
 

Provozovatel

Archaia o.p.s.

V domcích 26
160 00 Praha 6
Tel.:
+420 607 504 761
Email:
jurina@archaia.cz
WWW:
www.archaia.cz
GPS:
50,087074 14,333852
 
Region:
Praha
Město:
Praha 6
Tipy na výlet:
Praha 6 a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

Rodinné vstupné: zdarma

Poznámka:Děti do 5 let zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Kluziště na Vypichu – brusle u obory Hvězda

Veřejné kluziště na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Bruslení pro veřejnost ve všední dny v čase 12:00-21:00 hod (v dopoledních hodinách vyhrazeno pro školy a školky)a o víkendu od 9:00 do 21:00. 
Praha 6, Praha

Sladká odměna za vysvědčení v Lumina Parku

Zavítejte 31.1. do kouzelného Lumina Parku i s vysvědčením a odměna vás nemine! Po jeho předložení na děti čeká odměna v podobě horké čokolády zdarma.
Praha 6, Praha

Czech Republic FIM Speedway Grand Prix – Mistrovství světa na ploché dráze

Na pražském stadionu Markéta se uskuteční již 27. ročník mistrovství světa na ploché dráze seriálu FIM Speedway Grand Prix. Pražský plochodrážní stadion Markéta bude hostit elitu světového plochodrážního sportu.
Praha 6, Praha

Happy Dog Show 2023

Happy Dog Show je určena pro všechny milovníky psů, kteří chtějí pomoci psům v nouzi a užít si báječný den se psy a lidmi, kteří jsou na stejné vlně. Happy Dog Show je vhodná také pro děti a lidi, kteří se chtějí dozvědět něco nového psech.
Praha 6, Praha

Aktivity v okolí

Archeologický park Liboc

Park v Liboci na Praze 6 se zaměřuje na praktické ověření středověkých pracovních postupů a technologií pomocí vědeckého experimentu a zpřístupnění výsledků vědeckovýzkumné práce archeologů zajímavým a přitažlivým způsobem nejširší veřejnosti.
Praha 6, Praha

Komunitní zahrada Libóza

Venkovní obývák, místo k setkávání a k zahradničení! V prostoru Libózy je možné uspořádat sousedský piknik, menší divadelní představení, letní kino, akustický koncert.
Praha, Praha

Hledání pokladu v Oboře Hvězda

Vydejte se do Obory Hvězda hledat ukrytý poklad s vaší rodinou a telefonem (iOS nebo Android).
Praha 1, Praha

Přírodní rezervace Obora Hvězda v Praze

Obora Hvězda je nejen lesem a přírodní památkou, ale především národní kulturní památkou. Nejspíš právě proto je oblíbeným místem mnoha Pražanů.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Liboc u Divoké Šárky

Hostinec Nad Šárkou a Libocký pivovar je klasický rodinný podnik s příjemným interiérem, salónkem a zahrádkou. Čepuje se zde především pivo, které pro vás sládci vaří od roku 2013 přímo v objektu. Přijďte ochutnat některé ze svrchně i spodně kvašených piv bez filtrace a pasterizace!
Praha 6, Praha

Penzion Větrný mlýn – ubytování v Praze

Vyražte na výlet do Prahy a ubytujte se v krásném penzionu Větrný mlýn. Příjemné a klidné prostředí, bohatá snídaně, dobré spojení do centra města. Ubytování v Praze nemusí být jen v činžáku – objevte Penzion Větrný mlýn – ubytování v klidné části Praha 6.
Praha 6, Praha

Prague Camping Džbán v Divoké Šárce

Kemp Džbán se nachází v okrajové části Prahy 6 – Vokovicích, v poklidném prostředí, na okraji přírodní rezervace Divoká Šárka. Areál je oplocený, osvětlený, s noční ostrahou a s travnatým povrchem. Ubytování je možné ve vlastních stanech či karavanech, nebo ve zdejších chatičkách či safari stanech.
Praha 6, Praha

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.
Praha 6, Praha