Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Podzimní prázdniny s Robinem Hoodem na zámku Loučeň
Akce pro děti

Podzimní prázdniny s Robinem Hoodem na zámku Loučeň

V časech, až vzrostlé majestátní stromy v zámeckém parku obléknou pestrý podzimní kabát, přijede Robin Hood spolu se svými zbojníky zpátky na zámek Loučeň. Poklad Lady Marion, sokolníci, rytířské turnaje, tajemné zámecké sklepení čekají o podzimních prázdninách na všechny návštěvníky zámku Loučeň.

Robin Hood a jeho zbojníci se vrací o podzimních prázdninách na zámek Loučeň. Dny s Robinem a půvabnou Lady Marion, které si děti tak oblíbily, jsou zpátky. Přijďte pomoci Robinu Hoodovi zachránit poklad, shlédnout ukázky sokolníků, navštívit tajemné zámecké sklepení, nechat se unést zpátky do středověku rytířskými turnaji a zkrátka užít si spoustu zábavy.

Celé letní prázdniny jste měli možnost navštívit bájný Sherwood mezi labyrinty na zámku Loučeň. Dva měsíce jste úspěšně pomáhaly udatnému Robinu Hoodovi a jeho zbojníkům v boji proti zlotřilému šerifovi. Díky všem statečným dobro zvítězilo nad zlem, láska nad lží a nenávistí, proto nic nebránilo romantické svatbě Robina Hooda a půvabné Lady Marion. Zazvonil zvonec a Sherwoodské pohádky v zámeckém parku byl konec.

Nebo že by snad ne?... Slyšte všichni novinu. V časech, až vzrostlé majestátní stromy v zámeckém parku obléknou pestrý podzimní kabát, přijede Robin spolu se svými zbojníky zpátky na zámek Loučeň. Úspěšná a nejen dětmi velmi oblíbená akce "Sherwood mezi labyrinty" se vrací zpět na zámek Loučeň. Na všechny známé hrdiny se tak můžete znovu přijet podívat o podzimních prázdninách, konkrétně od soboty 25. října až do úterý 28. října 2014.

Za pokladem Lady Marion

Stejně jako o letních prázdninách vás čeká skutečně nabitý program. Zlý šerif usiluje o věno, které Marion dostala od krále a bylo ho proto potřeba ukrýt do bezpečí. Děti budou po Sherwoodu putovat s hrací kartou, aby pomohly poklad zachránit, a na konci je čeká odměna a překvapení. Těšit se můžete na ukázky atraktivních šermířských soubojů, při kterých vám bude běhat mráz po zádech, podívat se na práci kováře nebo si zkusit střelbu lukem na terč. Chybět nesmí ani ukázky sokolníků. Pro žíznivé a hladové návštěvníky pak bude otevřena středověká krčma. Zkrátka ještě jednou nasednout do stroje času a přesunou se o několik století zpět, kde konflikty řešila ostrá čepel rytířů.

Nezapomeňte tedy o podzimních prázdninách navštívit Robina Hooda v jeho ležení mezi zámeckými labyrinty a přijďte si znovu vychutnat romantickou atmosféru středověku. 

Provozovatel

Zámek Loučeň

Loučeň 1
289 37 Loučeň
Tel.:
+420 325 585 228
Email:
infocentrum@zamek...
WWW:
www.zamekloucen.cz/
WWW:
www.zamekloucen.c...
GPS:
50,287059 15,024327
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Již od roku 2011 je zámek Loučeň otevřen nepřetržitě po celý rok! Nebojte se proto přijet i v zimní sezóně.
Nymburk, Středočeský kraj

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň – radosti Evropy

Již popáté budou zámecké komnaty vyzdobeny více než dvacítkou speciálně nazdobených vánočních stromečků.
Loučeň, Středočeský kraj

Silvestr v jednu na zámku Loučeň

Již tradičně vás zveme na netradiční zámeckou oslavu Silvestra. I tentokrát začínáme ve 13 hodin a opět navštívíme tři na hony vzdálené země.
Loučeň, Středočeský kraj

Silvestr na Chateau Mcely

Silvestrovská show.
Mcely, Středočeský kraj

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.
Loučeň, Středočeský kraj

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.
Loučeň, Středočeský kraj

Prameniště Boží voda v Loučeni

Studánku Boží Voda dala vybudovat Marie Alžběta, vdova po generálu Karlu Boromeovi, knížeti z Furstenberku současně s pomníkem knížete padlého v napoleonských válkách.
Loučeň, Středočeský kraj

Jívový rybník

Nedaleko městečka Loučeň se nachází Jívový rybník, nazývaný také Jívák. Turisty sem láká okolní příroda, lesy nebo koupání.
Loučeň, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.
Loučeň, Středočeský kraj

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!
Loučeň, Středočeský kraj

Lovecký hotel zámek Jívák

Hotel stojí na hrázi rybníka Jívák, uprostřed lesa. Původní stavba byla zbudována v roce 1935 jako pivnice s tančírnou. Později byla přestavěna na zájezdní hostinec. Zdejší kuchyně je známá nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.
Loučeň, Středočeský kraj

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.
Mcely, Středočeský kraj