Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Podzimní festival Živo 2016
Festivaly

Podzimní festival Živo 2016

Národní festival venkovské turistiky a regionálních značek Podzimní Živo 2016 probíhá celý měsíc po celé České republice a návštěvníci mohou vybírat z více jak 300 akcí.
Prvního září začíná Národní festival venkovské turistiky a regionálních produktů podzimní ŽIVO 2016. V letošním roce, jubilejního desátého ročníku, se do festivalu zařadilo téměř 300 akcí. Festival nabídky venkovské turistiky a regionálních produktů vznikl před pěti lety s cílem propagovat akce na venkově mimo hlavní turistickou sezonu. V rámci projektu Prázdniny na venkově oslovili organizátoři farmáře, ubytovatele, řemeslníky, majitele penzionů, rančů, jezdeckých stájí, s nabídkou systémové propagace jednotlivých akcí. Tak vznikl úspěšný projekt jarních a podzimních festivalů, který podpořil více než 1100 akcí z celé České republiky.
 
Farmářům, ubytovatelům, nositelům ocenění regionální produkt i dalším podnikatelům ve venkovské turistice přináší festival možnost propagovat své podnikání formou zážitku i příležitost rozšířit řady stálých zákazníků.
 
V obcích a regionech podporuje spontánní rozvoj venkovské turistiky, uchování a rozmach tradic a výrazně prodlužuje turistickou sezonu. Festival nabízí jedinečnou příležitost ke spolupráci, která je základem dobře
fungující venkovské turistiky na celém světě.
 
Letošní jubilejní desátý ročník bude zahájen na výstavě Země živitelka na Večeru venkova v Českých Budějovicích 26. 8. 2016. Slavnosti se zúčastní pan 1. náměstek – JUDr. Jiří Jirsa, MEPP, Ph. D., předsedkyně Svazu venkovské turistiky Ing. Zdenka Nosková, předsedkyně Asociace regionálních značek PhDr. Kateřina Čadilová a Václav Pošmurný, předseda Národní sítě Místních akčních skupin České republiky.
 
Pro celou rodinu jsou připraveny zážitky a akce, jejichž společným jmenovatelem je venkovská turistika a regionální produkty. Konkrétně se můžete těšit na ochutnávky místních specialit, ukázky tradičních řemesel, výlovy rybníků, vyjížďky na koni, pobyty na statku i farmářské trhy.

Festival ŽIVO je pokračováním tradičních jarních a podzimních festivalů Prázdniny na venkově, které od roku 2011 pravidelně pořádá Svaz venkovské turistiky. Letos festival dostal nové jméno, kabát i spolupořadatele, kterým se stala Asociace regionálních značek. Kompletní program festivalu najdete na portále Prázdnin na venkově.

Provozovatel

Svaz venkovské turistiky

nám. Zachariáše z Hradce
588 56 Telč
Tel.:
+420 777 191 323
Email:
zdenkanoskova@hot...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.prazdninynave...
WWW:
www.svazvt.cz
GPS:
49,184170 15,453794
 
Region:
Kraj Vysočina
Oblast:
Javoříčsko – Telčsko
Město:
Telč
Tipy na výlet:
Telč a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Z mé zahrady

Výstava obrazů Zdenky Šimkové
Telč, Kraj Vysočina

Divadlo z Truhlice – Skřítek Zubykaz

Truhlík a Truhlička jsou skřítci z čarovné truhlice (proto Truhlík a Truhlička), která dlouhou dobu ležela zapomenuta na půdě ve starém domě na venkově. Truhlici jednou našly děti, které přišly na návštěvu k prarodičům, a vypustily skřítky do našeho světa, který skřítci objevují.
Telč, Kraj Vysočina

Kolem Telče 2023

Další ročník Cyklonezávodu v Telči!
Telč, Kraj Vysočina

Pivní fest 2023

Další ročník oblíbeného Pivního festu v Telči!
Telč, Kraj Vysočina

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.
Telč, Kraj Vysočina

Městská galerie Hasičský dům v Telči

Výstavní prostor galerie slouží k realizaci krátkodobých i dlouhodobých výstav výtvarného umění, fotografie, plastik, keramiky a uměleckých předmětů. Budova Hasičského domu patří k nejmladším stavbám, které se na telčském náměstí nachází.
Telč, Kraj Vysočina

Venkovní poznávací hra Nachozeno v Telči

Pokud vás láká si udělat výlet do krásné Telče, určitě byste neměli skončit pouze u návštěvy věhlasného náměstí a zámeckého parku. Poznejte malebnou Telč formou venkovní hry a zažijte netradiční druh zábavy!
Telč, Kraj Vysočina

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky

Svaz venkovské turistiky a agroturistiky realizuje projekt Prázdniny na venkově, který představuje tradiční aktivity, farmy, místní produkty a ubytování na našem venkově. Aktivně vytváří ucelenou nabídku venkovské zážitkové turistiky, a to především pro rodiny s dětmi.
Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Chornitzerův dům v Telči

Chornitzerův dům z roku 1530 se nachází uprostřed náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Už při vstupu do penzionu z krásného náměstí ucítíte příjemnou atmosféru, která začíná u milé paní recepční a končí za domem u rybníka. Chornitzerův dům spadá do projektu Domy s duší.
Telč, Kraj Vysočina

Restaurace Amigo

Filozofií naší firmy je držet se daného italsko-mexického konceptu.
Telč, Kraj Vysočina

Hotel U Černého orla v Telči

Hotel U Černého orla leží v historickém centru města a nabízí ubytování ve více než 30 pokojích v historické budově, jejíž historie sahá až do 16. století.
Telč, Kraj Vysočina

Pension Kamenné slunce Telč

Penzion Kamenné slunce nabízí útulné ubytování v historickém domě přímo v ústí náměstí Zachariáše z Hradce. Citlivě zrekonstruované prostory, stylově zařízené pokoje, společenská místnost s krbem a kulečníkem a poloha domu se zahradou vytvářejí jedinečnou, nezpomenutelnou atmosféru.
Telč, Kraj Vysočina