Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Podzimní dobrodružné výpravy
Akce pro děti

Podzimní dobrodružné výpravy

Pojďte s námi zažít dvě soboty plné her, tvoření a dobrodružství! Jednou se vydáme do Stromovky, druhou sobotu pak na Prahu – Zbraslav objevovat tajemství okolo Keltského oppida. Oba výlety budou tematicky volně provázané, je možné se zúčastnit i jen jedné akce. Rodiče jsou také zváni!
Dva tematicky volně pro vázané výlety pro děti – v soboty 15.10. a 22.10.2022:

Mezi stromy
Šustění listí, zralé kaštany, kamarádi…to všechno vybízí k podzimnímu setkání mezi stromy. Přidejte se k nám na výlet do pražské Stromovky – budeme hrát hry, tvořit s barvami a radovat se z podzimní přírody. A kdo ví, jestli uprostřed labyrintu nenarazíme na nějaké tajemství…?

Keltská výprava
Jak žili staří Keltové? Kde bydleli, jak si hráli, jaká tajemství znali jejich druidové? Vydáme se to zjistit na místo zvané Závist, nejznámější oppidum (keltské sídliště) v Česku. Po cestě nás budou čekat různé hry a úkoly a možná také, že se nám nakonec podaří i potkat nějakého Kelta? Uvidíme!

Provozovatel

META, o.p.s.

Ječná 2127/17
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 602 752 728
Email:
cahlikova@meta-op...
WWW:
https://meta-ops.eu/
WWW:
https://meta-ops....
GPS:
50,075717 14,423165
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
Tipy na výlet:
Praha 2 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

5,0 hodin

 
 

Vánoční gospelový koncert

Rainbow gospel, pražský pěvecký sbor s kapelou, vás srdečně zve na svůj vánoční koncert. Koná se ve středu 14. prosince 2022 od 19:00 v metodistickém kostele v Ječné ulici (Ječná 19).
Praha 2, Praha

Tygr 2022

Výstava vám představuje tygra indického, nebo také bengálského či královského, všechna označení jsou platná. Veškeré snímky jsem pořídila během let 2018 – 2022 v NP Ranthambore.
Praha, Praha

Troiss a Jan Noha v Salmovské

Nezaměnitelný akustický sound – to je slovensko-české trio TROISS. Smyslové, pocitové, propracované a přece jaksi syrové texty. „Bosorkovský” zpěv s obrovskou dynamikou od vyšeptávání ke křiku, velkým rozsahem a nesmírně pestrou paletou tónových odstínů.
Praha 2, Praha

Troiss v Salmovské – vánoční koncert

Nezaměnitelný akustický sound – to je slovensko-české trio TROISS. Smyslové, pocitové, propracované a přece jaksi syrové texty. „Bosorkovský” zpěv s obrovskou dynamikou od vyšeptávání ke křiku, velkým rozsahem a nesmírně pestrou paletou tónových odstínů.
Praha 2, Praha

Aktivity v okolí

Kabinet pražské německy psané literatury v Pražském literárním domě

Expozice Pražského literárního domu se věnuje fenoménu pražské německy psané literatury. Chce návštěvníkům ukázat, že německy nepsal v Praze jen Franz Kafka, Max Brod či Rainer Maria Rikle, ale také dalších padesát autorů.
Praha 2, Praha

Brillion – robotika a programování

Pořádáme kroužky, workshopy a příměstské tábory zaměřené na robotiku a programování, elektrotechniku, 3D grafiku a další technické obory či všeobecné vědomosti.
Praha, Praha

Kostel sv. Štěpána v Praze

Kostel sv. Štěpána, který se nachází v Praze ve Štěpánské ulici, byl založen v roce 1351 Karlem IV. a byl jedním ze dvou hlavních farních kostelů zakládaného Nového Města pražského. V současné době kostel patří římskokatolické církvi.
Praha 2, Praha

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Originální Pivní lázně Original Beer Spa mají blahodárný vliv na omlazení pokožky, zklidňující účinky na pleť, vlasy a svaly, uvolnění svalového napětí či mohou být podpůrnou léčbou bolesti zad a kloubů. Pomáhají vyčistit póry, léčit lupenku, akné i celulitidu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Artharmony Pension & Hostel Praha

Atrharmony je originální, zcela atypické, rodinné, romantické prostředí – oáza klidu a harmonie uprostřed velkoměsta. Pension & Hostel se nachází v samém centru Prahy a je zcela nekuřácký.
Praha 2, Praha

Pivovarský dům Benedict v Praze

Nově otevřeno od srpna 2022 po rekonstrukci. Naší specialitou jsou jídla, při jejichž přípravě používáme pivo. Jako každá správná pivnice nabízíme také velký výběr menších jídel obzvláště vhodných k posezení nad oroseným půllitrem.
Praha 2, Praha

Radisson Blu Hotel, Prague

Zcela nový Radisson Blu Hotel Prague nabízí 160 moderních pokojů, včetně 21 apartmánů. Celý hotel prošel v roce 2019 náročnou rekonstrukcí, při které byly zachovány původní secesní prvky, doplněny o moderní design. K dispozici je nová restaurace a bar nabízející jak kávu, tak originální koktejly.
Praha, Praha

Suite Home Prague

28 prostorných apartmánů s kuchyní, pro krátkodobé i dlouhodobé ubytování, plně vybavené kuchyňky. Ideální ubytování jak na služební cestě, tak na dovolené s rodinou a dětmi. 300 metrů od Václavského náměstí. 5 minut od Václavského náměstí a 10 minut od Staroměstského náměstí.
Praha 1, Praha