Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Podzimní dílničky – kreativní víkend v botanické zahradě v Troji
Akce pro děti

Podzimní dílničky – kreativní víkend v botanické zahradě v Troji

Kreativní dílny s podzimní tématikou pro malé i velké návštěvníky botanické zahrady. Zájemci mohou malovat na kamínky, vyrobit si papírové dýně, vytvořit si vlastní módní kousky či si hrát s otisky listů. Víkendový program je součástí Výstavy dýní a dýňových aranžmá.
Podzimní dílničky jsou součástí doprovodného programu k výstavě dýní v areálu botanické zahrady v pražské Troji. Nápadům a kreativitě se meze nekladou. Účastníky čeká i občerstvení v podobě waflí, palačinek nebo langošů. Nejen na zahřátí pro dospělé bude k dostání skvělá káva od Kofi Kofi, ale také burčák, punč a víno z Vinice sv. Kláry. Pro děti bude připravena pestrá nabídka limonád i teplých nealko nápojů.

Tradiční výstava dýní v botanické zahradě je tentokrát inspirována Kelty, jejich kulturou a svátkem Samhain. Dýně všech velikostí a mnoha zářivých barev, které vnesou pozitivní energii i do deštivých dní, budou zdobit areál Horní zahrady, jež se rozprostírá za vchodem od sídliště Bohnice. Dýňová aranžmá jsou tentokrát inspirována keltskou kulturou a svátkem Samhain, ze kterého vzešel Halloween.

Největší dýně v Troji a soutěž
I tento rok se představí gigantická dýně od pěstitele Jana Staňka z Horních Bludovic. Letos sice nedosáhne rekordních rozměrů jako výpěstek z loňského roku, nicméně i tak se návštěvníci mohou těšit na pořádný kousek. Tato obrovská dýně navíc nezůstane ojedinělá. Botanická zahrada vyhlásila soutěž i pro další pěstitele. Ti mohou své dýně přihlásit a do 24. října přivézt přímo do botanické zahrady. Zde proběhnou v posledních dnech měření a vážení a vítěz získá originální semena gigantické dýně a odměny od Botanické zahrady Praha.

Víkendový dýňový program
Doprovodný program nebude chybět ani o dalším víkendu 22. a 23. října, kdy si návštěvníci zahrady užijí Dýňové hrátky. Pro příchozí budou k dispozici dýně za drobný poplatek a také různé přírodniny, které budou moci při tvoření využít. Děti spolu s rodiči mohou z dýní a plodů podzimu zhotovovat nejrůznější aranžmá, zvířátka a příšerky. Fantazii se meze nekladou. Své výtvory si návštěvníci budou moci odnést. Na neděli 30. října pak připadá oslava Halloweenu. Program začíná ve 13 hodin a v 18 hodin jej završí tradiční průvod setmělými expozicemi zahrady se světélky a halloweenskými lampiony.

Užijte si barevný podzim plný zábavy, akcí a kreativního tvoření pro malé i velké.
 

Provozovatel

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Trojská 800/196
(vstup do botanické zahrady z ulice Nádvorní)
171 00 Praha
Tel.:
+420 234 148 122
Email:
info@botanicka.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.botanicka.cz/
GPS:
50,118860 14,412799
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 100 Kč

Rodinné vstupné: 450 Kč

Poznámka:Na akci je možné zakoupit evstupenky za zvýhodněné ceny.

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Džungle, která nespí – večerní provázení skleníkem Fata Morgana

Navštívit tropický deštný prales v noci, to se podaří opravdu jen málokomu. Ve skleníku Fata Morgana tuto možnost máte. Přijďte se projít džunglí, která nespí.
Praha, Praha

Den sponzorů pražské zoologické zahrady a sraz a přátel Zoo Praha: Křtiny hrabáče a udílení cen Richard

Zoo Praha tradiční setkání sponzorů, partnerů a přátel pražské zoo. Při této příležitosti budou uděleny ceny Richard a představeny vítězné snímky fotosoutěže „Fotím v Zoo Praha“. Současně bude odhaleno jméno malého hrabáče kapského – pětiměsíční samičku pokřtí herec Miroslav Táborský.
Praha 7, Praha

Vánoce v Zoo Praha – Od Vánoc po Silvestra

Na vánoční prázdniny si pro vás připravili v pražské zoo sadu komentovaných krmení, při kterých zvířata mimo jiné dostanou ochutnávku z dárků, které jste jim přinesli na Štědrý den. Pro kopytníky nezapomenou přidat neprodané vánoční stromky.
Praha 7, Praha

Kluziště na hřišti u ZŠ Glowackého

Kluziště ZŠ Glowackého na Praze 8 bude otevřeno do konce února (v závislosti na počasí).
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Vonná stezka Botanickou zahradou hlavního města Prahy

Zavřete oči a nechte se vést vůní rostlin – trojskou botanickou zahradou vede Vonná stezka, originální vzdělávací projekt, který postupně zahrnuje jednotlivé expozice. Vznikl díky spolupráci Botanické zahrady hl. m. Prahy s přední českou odbornicí na vůně Petrou Hlavatou.
Praha 7, Praha

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.
Praha 7, Praha

Stezka pro nevidomé v Botanické zahradě v Praze

Stezka nabízí třicet sloupků s braillovým písmem a informacemi pro vidící. Sloupky jsou v blízkosti rostlin nebo stromů, takže si nevidomý může exponát také osahat.
Praha 7, Praha

Vinice sv. Kláry v Troji

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Památkově chráněná vinice sv. Kláry připomíná zašlou slávu pražského vinařství.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Vinotéka sv. Kláry v trojské botanické zahradě

Vinotéku sv. Kláry najdete v areálu Ornamentální zahrady na místě bistra. Kromě vína z vinice sv. Kláry zde čeká hosty i další občerstvení – horké a studené nápoje, sýrové a uzeninové talíře a sezónní obložené chleby.
Praha 7, Praha

Vinice Salabka v Praze Tróji

I v Praze existují vinice a rodí se v nich skvělé víno! Jednu z nich najdete v Praze – Tróji. Historická vinice Salabka má nádhernou polohu, hned vedle pavilonu Fata Morgana Botanické zahrady, odkud je nádherný výhled na pražské panorama přes zeleň trojských stromů.
Praha 7, Praha

Restaurace Salabka v Troji – skrytý klenot Prahy

Usedlost Salabka je místem, v němž se budete cítit jako na jihofrancouzském venkově, nikoli na okraji vibrující metropole. Koncept zdejší kuchyně nejlépe definuje výraz současná gastronomie. I když zde tradiční česká jídla nenajdete, o to víc si vychutnáte produkty od českých dodavatelů.
Praha 7, Praha

Apartmány Salabka – do Prahy nejen za vínem

Přijeďte netradičně za vínem do Prahy na největší pražskou vinici Salabka, prohlédněte si zde výrobu vína od pěstování keřů vinné révy až po špuntování lahví a ochutnejte místní víno ale i slunce na talíři, které nabízí naše Cuisine du Soleil! Nebo se ubytujte v netradičních apartmánech ve vinici.
Praha 7, Praha