Úvod > Kalendář akcí > Podivuhodný svět Jaroslava Foglara
Společenské akce

Podivuhodný svět Jaroslava Foglara

Kdy 13. leden 2016 10:00 - 11:30
Svět Jaroslava Foglara se stal pro několik generací skutečností, romantikou, která nahrazovala šeď všednosti. Ve středu 13. ledna v 10 hodin v KC Vozovna v Praze 3 se koná přednáška autora Foglarovi monografie, PhDr. Tomáše Vučky. Pořad je součástí literárního festivalu Literáti z naší čtvrti.
Podivuhodný svět Jaroslava Foglara dalece přesáhl hranice jeho románových příběhů. Pro několik generací se stal skutečností, romantikou, která nahrazovala šeď všednosti. Jaký byl jeho tvůrce? Jaký byl jeho život profesní i osobní? Jaká kouzla vložil do svých textů, že dokázaly opakovaně fascinovat čtenáře mnoha generací, zákazům i nelichotivým kritikám navzdory? Přednáška o Jaroslavu Foglarovi se pokusí na dané otázky alespoň trochu odpovědět a naznačit otázky další.

Přednáška PhDr. Tomáše Vučky, autora monografie o J. Foglarovi Cesta za modrým světlem je součástí druhého ročníku literárního festivalu Literáti z naší čtvrti, který seznamuje s literáty napříč generacemi prostřednictvím specifického klíče – místa jejich pobytu. „Trojkový“ festival tentokrát nabídne setkání se spisovateli prostřednictvím výstavy, besed, přednášek či komentovaných vycházek. Vyhlášena byla literární soutěž. Více na webových stránkách.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 6. 2016