Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Pod pěti hvězdami – Sv. Jan Nepomucký a oživené prohlídky městečka Nepomuk
Pohled na Nepomuk
Společenské akce

Pod pěti hvězdami – Sv. Jan Nepomucký a oživené prohlídky městečka Nepomuk

Mikroregion Nepomucko organizuje v rodišti světce za podpory Plzeňského kraje speciální oživené prohlídky města Nepomuku na téma Sv. Jan Nepomucký. Během programu budou mít návštěvníci možnost nahlédnout rovněž i do běžně nepřístupných památek města, v čele s významným gotickým chrámem sv. Jakuba.

Svatý Jan Nepomucký je bezesporu nejvýznamnějším barokním světcem Evropy, jeho sochy najdeme však nejen v Evropě, ale například i v zemích Latinské Ameriky. Mikroregion Nepomucko organizuje v rodišti světce za podpory Plzeňského kraje speciální oživené prohlídky města Nepomuku na téma Sv. Jan Nepomucký. 

Během programu budou mít návštěvníci možnost nahlédnout rovněž i do běžně nepřístupných památek města, v čele s významným gotickým chrámem sv. Jakuba, ve kterém byl sv. Jan Nepomucký pokřtěn. Jednotlivá zastavení na nenáročné trase centrem Nepomuku v podobě kostýmovaných divadelních i hudebních vystoupení za účastí více než třiceti aktérů nás provedou Janovým životem i kultem, zakončené budou lidovým hudebním vystoupením v sále hotelu U Zeleného stromu.

Premiéra proběhne v sobotu 20. září 2014 od 17:00 hod. (začátek v kostele sv. Jakuba na Přesanickém náměstí v Nepomuku). V ceně 110,- Kč / dospělí, 80,-Kč / dítě do 15 let, je zahrnut program, veškeré vstupné do památek a muzeí a koncert Plzeňského MLSu ve Švejk restaurantu U Zeleného stromu s možností občerstvení. Délka programu zhruba 2 hodiny.

Předprodej vstupenek na uvedeném webu, příp. v Informačních centrech Nepomuk a Spálené Poříčí. 

Provozovatel

Mikroregion Nepomucko

Přesanické náměstí 1
kostel sv. Jakuba
335 01 Nepomuk
Tel.:
+420 602 334 883
Email:
mnepomucko@seznam.cz
WWW:
www.plzenskavstup...
GPS:
49,484040 13,577356
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Brdy a okolí
Město:
Nepomuk
Tipy na výlet:
Nepomuk a okolí
 

Vstupné

Cena: 110 Kč

Snížená cena: 80 Kč

Poznámka:

V ceně 110,- Kč / dospělí, 80,-Kč / dítě do 15 let, je zahrnut program, veškeré vstupné do památek a muzeí a koncert Plzeňského MLSu ve Švejk restaurantu U Zeleného stromu s možností občerstvení.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Betlémy na faře v Nepomuku

40 betlémů a barevné vánoce přímo na faře s neodolatelnou atmosférou.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Útržky z Pošumaví

V projektu Útržky z Pošumaví vám přinášíme celou řadu námětů pro vaše nové zážitky a radovánky a také benefitů, které můžete u našich partnerů čerpat. Naše vouchery můžete čerpat u mnohých poskytovatelů služeb.
Plánice, Plzeňský kraj

Silvestrovský výšlap na Slavník

Zveme všechny přátelé krásné přírody k Silvestrovskému výšlapu na nejvyšší vrchol Slavníku. Sraz v 10:00 hod. v Týřovicích u nového rybníčku.
Pačejov, Plzeňský kraj

Basinfirefest 2023 ve Spáleném Poříčí

Heavy metalový open air festival ve Spáleném Poříčí, 17. ročník. Basinfirefest opět dokazuje, že patří mezi špičky svého žánru. Nenechte si proto ujít dny nabité kvalitní tvrdou muzikou a přijeďte se pobavit na jednom z prvních letních festivalů!
Spálené Poříčí, Plzeňský kraj

Svatojánské muzeum Nepomuk

Návštěvníci mohou ve Svatojánském muzeu vidět na nové exponáty, jako například repliku lebky sv. Jana Nepomuckého speciálně vyrobenou na 3D tiskárně, dále na repliku Janova "jazyka", či repliku jeho lopatky, na jejímž výběžku lze zpozorovat známky mučení.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku

V jihozápadní části náměstí v Nepomuku stojí poutní chrám sv. Jana Nepomuckého. Podle legendy stával na jeho místě světcův rodný dům. V 17. století zde páni ze Šternberka nechali vystavět kostelík sv. Jana Křtitele, který v roce 1734 ustoupil baroknímu chrámu slavného stavitele K. I. Dientzenhofera.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Chrám sv. Jakuba Většího v Nepomuku

Kostel sv. Jakuba Většího vítá v Nepomuku každého, kdo přijíždí od Plzně. Nachází se na kraji města za Špitálským rybníkem na ostrohu uzavírajícím ze západu Přesanické náměstí. Na první pohled určitě zaujme gotická válcová bašta se střílnami s malovanou rustikou – pozůstatek chrámového opevnění.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Němejcův dům Nepomuk

Slavný nepomucký rodák, malíř Augustin Němejc, se dočkal opravy svého rodného domku. Prostory budovy slouží nyní jako galerie. Expozici zdobí, mimo jiné, replika Němejcovy opony z plzeňského Tylova divadla.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Nový rybník u Nepomuku

Kemp Nový rybník nabízí dvou a čtyřlůžkové chatky, prostor pro stany i karavany s celkovou kapacitou 80 míst. K využití je kuchyňka, umývárny, WC či sprchy. V kempu se nachází restaurace, Wi-Fi připojení, možnost rybolovu, minigolfu, tenisu a dalších aktivit.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Pivnice & penzion Myslivna – Hubert club v Nepomuku

Penzion Myslivna se nachází v obci Nepomuk, s příjemným prostředím vybízejícím k turistickým vycházkám i cykloturistice. Využít můžete i příjemné posezení v útulné a stylově zařízené myslivecké restauraci.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Penzion Stichenwirth Nepomuk

Stylově vybavený Penzion Stichenwirth s celkovou ubytovací kapacitou 10 lůžek je položen na jihozápadním okraji městečka Nepomuk ve směru od Plzně, Klatov a Přeštic. Penzion leží nedaleko velkého rybníka.
Nepomuk, Plzeňský kraj

Hotel a Švejk restaurant U Zeleného stromu

Na historickém náměstí Nepomuku je umístěn Hotel a Švejk restaurant U Zeleného stromu. Ve starobylém domě najdete zrekonstruovaný hotel, pokud dostanete chuť na dobrou večeři či oběd, je zde k dispozici stylový staročeský Švejk restaurant a secesní kavárna s nabídkou české i mezinárodní kuchyně.
Nepomuk, Plzeňský kraj