!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Pocta mistrům fotografie - Juergen Schadeberg
Pocta mistrům fotografie - Juergen Schadeberg
"> "> "> "> Dance on Piano, (Tanec na klavíru), 1952 © Juergen Schadeberg
21.6.
8.9.
+ Přidat foto

Pocta mistrům fotografie - Juergen Schadeberg

Kdy 21. červen 2019 10:00 - 8. září 2019 18:00 Výstavy
Výstava černobílých fotografií zachycuje především neretušovanou realitu Jihoafrické republiky, ale i momentky, pořízenév Anglii nebo Španělsku v druhé polovině minulého století.
Německý fotograf Jürgen Schadeberg (*1931 Berlín) byl v loňském roce uveden společností Leica Camera do její Síně slávy za výjimečný přínos světové fotografii. Bylo tak oceněno sedmdesát let jeho neúnavné práce, odvahy i nasazení při dokumentování a zaznamenávání světa kolem nás.

V Leica Gallery Prague bude prezentován soubor jeho černobílých fotografií pořízených zejména v Jihoafrické republice, kam se v 19ti letech z Německa odstěhoval a kde se díky svojí nestrannosti, trpělivosti, zvídavosti a práci pro časopis Drum stal “kronikářem“ dobových událostí.

V roce 1964 musel tuto zemi opustit a v dalších desetiletích pracoval jako fotograf v různých zemích Evropy i v USA. Mnoho jeho fotografií se stalo legendárními a ikonickými snímky humanisticky laděné fotožurnalistické fotografie, např. snímek černošské pěvecké hvězdy Miriam Makeby nebo snímek Nelsona Mandely, hledícího přes zamřížované okno vězeňské cely.

V roce 2014 udělilo Mezinárodní centrum fotografie New York Jürgenu Schadebergovi cenu za celoživotní přínos Cornell Capa Lifetime achievement award. V roce 2018 ho uvedla firma Leica Camera do své síně slávy. Předáním Leica Hall of Fame Award bylo oceněno sedmdesát let jeho práce, jeho neúnavnost, odvaha a výjimečný přínos pro fotografii. 
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 6. 2019