Úvod > Kalendář akcí > Bočková, J. Pocková, I. Zotova – Mikshina: Treatment of Remembering
Historické a vojenské akce

Bočková, J. Pocková, I. Zotova – Mikshina: Treatment of Remembering

Kdy 19. červen 2021 19:00 - 23:59
Tanec Praha v klášteře Kladruby.

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se i letos v červnu vrací do Kláštera Kladruby.

„Představte si, že dýcháte.“ Tři performerky podstupují společně s diváky proceduru ,,Treatment of Remembering”* v čase, kdy člověkem vyčerpaná příroda již neexistuje, a v poetických tanečních obrazech se na ni rozpomínají. Původně divadelní zpracování je zasazeno do venkovního prostoru a vnitřní prožitek je v přímé konfrontaci s reálným živým světem. Citlivost sound designu a autorské hudby umocňuje intenzitu smyslového vnímání, a dotváří tak dílo naplněné neustálou vibrací vzniku a zániku.

*procedura rozpomínání 

 

Představení pořádáme ve spolupráci s mezinárodním festivalem TANEC PRAHA.

 • Koncept: Johana Pocková
 • Režie: Sabina Bočková, Johana Pocková
 • Tvorba, interpretace: Sabina Bočková, Johana Pocková, Barbora Rokoszová
 • Hudba: Lukáš Palán
 • Sound design: Jakub Štourač
 • Scénografie: Denisa Švachová
 • Světelný design: Michal Horáček
 • Dramaturgická konzultace: Petra Hauerová
 • Délka: 45 min.
 • Začátek představení: 19.00 hodin
 • Vstupné: 130 Kč, studenti a senioři a ZTP 100 Kč 

 

Johana Pocková vystudovala Konzervatoř Duncan centre v Praze, absolvovala půlroční stáž na Peridance Capezio Centre v New Yorku a dva roky na taneční akademii SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance). Nyní se věnuje autorské choreografické tvorbě, v roce 2017 získala Cenu Jarmily Jeřábkové za choreografii VRAŽDA! Malá komiksová historie. V posledních letech také uvedla choreografie Proč ne teď?, Na Váhu! a mezigenerační skupinové představení Plné sklady citů. V roce 2019 založila taneční spolek POCKETART. Jako performerka spolupracuje se skupinou Tantehorse a Cirkem La Putyka, je lektorkou jógy a věnuje se divadelní produkci.

Sabina Bočková vystudovala Taneční centrum Praha, byla členkou Baletu Jihočeského divadla a sólistkou Pražského komorního baletu. Od roku 2017 působí na nezávislé taneční scéně. Jako interpretka je součástí projektů n o m a d – Alica Minar a kol., spolupracuje se skupinami Tantehorse – Vivisectic, !O! – Family Therapy, tYhle – LEGOrytmus, Meduza (ČTP 2019) ad. Je členkou spolku POCKETART (Plné sklady citů). S Johanou Pockovou stojí za inscenací Jáma lvová, které bylo oceněno na Aerowaves, a jako tvůrkyně spolupracuje s Tomášem Janypkou na představení Song lines. Zároveň je studentkou Fakulty humanitních studií UK.

Inga Zotova – Mikshina pochází ze Sibiře, Rusko. Vystudovala tanec na taneční škole v Petrohradě a na Konzervatoři Duncan centre v Praze. Věnuje se performanci, taneční improvizaci a fyzickému divadlu. Spolupracovala se Spitfire Company a Tantehorse, divadlem Archa ad. V roce 2015 získala první cenu Jarmily Jeřábkové na festivalu Nové Evropy. Je spoluzakladatelkou umělecké skupiny Ferst Dadler, spolku POCKETART z.s. a kolektivu Guides. Studuje estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, praktikuje jógu a vyučuje na taneční Konzervatoři Duncan centre v Praze.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Q ve Stříbře

Pension Q ve Stříbře

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Hotel Alexander Stříbro

Hotel Alexander Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Penzion Štybar Stříbro

Penzion Štybar Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les
Restaurace Sherwood Stříbro

Restaurace Sherwood Stříbro

Stříbro, Plzeňsko a Český les