Úvod > Kalendář akcí > Počítání hvězd – noční piknik mezi vinohrady
Festivaly

Počítání hvězd – noční piknik mezi vinohrady

Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. V pátek 12. srpna, který je ideálním dnem pro pozorování perseid, se s námi můžete vydat od 18.00 hod. na piknik ke Kapličce, nejvyššímu místu v Němčičkách.
Počítání hvězd ve vinicích 12. srpna 2022. Pojďte s námi spočítat hvězdy mezi vinohrady a prožijte večer, kdy komety padají k zemi a plní naše přání. V pátek 12. srpna, který je ideálním dnem pro pozorování perseid, se s námi můžete vydat na piknik ke Kapličce (trasa od parkoviště ke Kapličce), nejvyššímu místu v Němčičkách. Kromě našeho „hvězdného“ rosé vás čeká i koncert kapely Přístav.

Co vás čeká?
18.00 – piknik mezi vinohrady
19.00 – první vystoupení kapely Přístav
20.00 – snoubení našich vín a paštik z místní Paštikárny a pečivem z pekařství Křižák
21.00 – povídání o hvězdách
22.00 – bavení se (s) víny i jídly, druhé vystoupení kapely Přístav

Ve 20.00 ochutnáte variaci paštik, od pečínkové, přes jehněčí s provensálským kořením, s brusinkama a portským, hustopečskou mandlovicí nebo kachní na pomerančích. Jejich ochutnávkou provede přímo paštikář Jiří Fridrich. Párovat je bude společně s Janem Stávkem především k jeho rosé vínům a s Annou Křižákovou k pečivu z Pekařství Křižák. Větší hlad zaženete specialitami z Ego Food Truck z Brna. Nebude chybět ani výběrová káva z pražírny Rebelbean.

S sebou si doporučujeme vzít deku a oblečení do vinice podle počasí a doby, kterou u nás chcete strávit. Akce se koná za každého počasí. V případě deště budeme počítat hvězdy přímo ve vinařství. Vstupné 100 Kč zahrnuje skleničku medailového rosé a vystoupení kapely Přístav. Rádi byste na akci a řešíte ubytování? Němčičky a blízké okolí nabízejí několik možností od luxusního hotelu, ovčí farmy až po ubytování v soukromí.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ve Vinohradě

Penzion Ve Vinohradě

Němčičky, Jihomoravský kraj
Obecní vinařská stezka Němčičky

Obecní vinařská stezka Němčičky

Němčičky, Jihomoravský kraj