Úvod > Kalendář akcí > Po stopách podbrdského tuláka Račanského
Historické a vojenské akce

Po stopách podbrdského tuláka Račanského

Knihovna Jana Drdy srdečně zve na vycházku spojenou s návštěvou míst, kde se v letech 1868-1923 pohyboval tulák Antonín Račanský. Tajemný, vysoký, pohledný muž, později stařec s dlouhými bílými vlasy navštěvoval Podbrdsko v letních měsících...
Tajemný, vysoký, pohledný muž, později stařec s dlouhými vlasy navštěvoval Podbrdsko v letních měsících a obyvatelé Příbrami i okolních vesnic jeho příchod každoročně vyhlíželi. Už za jeho života kolovalo o Račanském množství pověstí, z nichž některé se dochovaly dodnes. S tajemným tulákem se potkal například spisovatel Jan Drda a zachytil jej v jednom ze svých fejetonů. Na cestě se zastavíme na zajímavých místech, která jsou spjatá s historií kraje a osudy zdejších lidí.    

Sraz v sobotu 14. května 2022 v 11 hodin u kapličky ve Lhotě u Příbrami nebo v 10,30 v Příbrami na autobusovém nádraží, odkud jede do Lhoty autobus. Půjdeme přes Drahlín, Obecnici, Oseč a Podlesí do Příbrami, kde vycházka končí. Jídlo a pití doporučujeme sbalit s sebou, nicméně možnost občerstvení bude v Obecnici a v Podlesí. Většina trasy vede po zpevněných cestách, lučními a lesními pěšinami, zvolte vhodnou obuv a pro jistotu přibalte repelent proti klíšťatům.
 
Zobrazit více

Provozovatel

Knihovna Jana Drdy

nám. T. G. M. 156
261 01 Příbram
Tel.:
+420 775 919 233
Email:
nolcova@kjd.pb.cz
GPS:
49,688046 14,008698
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Středočeský kraj
Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Středočeský kraj
Cukrárna Upekla

Cukrárna Upekla

Příbram, Středočeský kraj