!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Školní výlety - Po stopách historie na Tvrzi Hummer
Školní výlety - Po stopách historie na Tvrzi Hummer
">
5.5.
30.6.
+ Přidat foto
Akce pro děti

Školní výlety - Po stopách historie na Tvrzi Hummer

Kdy 5. květen 2020 10:0030. červen 2020 15:00
Celodenní výukové programy pro děti školní i předškolní.
Pro skupiny dětí ze základních škol probíhá program každý týden ve středu a ve čtvrtek. Pro děti mateřských škol je program připraven každý týden v úterý. Školní výlet pro vás uspořádáme od začátku května do konce září.

Program:
10:00 hodin – na parkovišti vítá skupinky dobová stráž Tvrze HUMMER, která odvádí děti do areálu městečka a samotné Tvrze. Zde přebírá skupinky moderátor. Ten zahajuje celý program úvodním slovem a je po celý den plně k dispozici dětem i pedagogům.
V provozu jsou zdarma po celý den atrakce (dětský hrad, hladový rytíř, lukostřelba, dobývání hradu a nově také odpočinkový prostor s naučnou stezkou o rostlinách s mnoha aktivními prvky a velkou lanovou pyramidou).
Při větším množství dětí je možné využít jízdy na koních či pony, skákací hrad či trampolínu.
Následuje divadelní program „Příběh rytíře“ na malé scéně v městečku Tvrze HUMMER.
Po zhlédnutí programu a občerstvení se děti vydají „po stopách historie“ na naučnou stezku s odborným průvodcem. Na stanovištích naučné stezky plní děti jednoduché úkoly a kvízy. Po splnění celé stezky dostávají děti odměny.
Dále děti absolvují „opičí dráhu“ spolu s hledáním pokladu v nově vystavěném odpočinkovém prostoru, který vznikl v roce 2013 za podpory Ministerstva pro místní rozvoj. Jeho součástí je množství aktivních prvků s velkou lanovou pyramidou a také naučná stezka o dřevinách.
Po absolvování a dostatečném „vyřádění“ se děti rozeběhnou po řemeslných domcích, kde si mohou vyzkoušet výrobu dle tradičních postupů. Případně si mohou výrobky i zakoupit.
Rozloučení je plánováno vždy na 15:00 hodin, kdy se s dětmi loučíme výukou tanců, ukázkou zbraní a zbroje a také divadelně šermířským vystoupením.
Pro rok 2020 je opět pro děti připravena dětská zoo, kterou neustále rozšiřujeme. Děti se zde seznámí s tradičními zemědělskými zvířaty, které mohou pohladit i nakrmit. 

Vstupné na celodenní program je 170,- Kč pro dítě.
Pedagogický dozor vstupné nehradí, naopak zveme na kávu zdarma.
Cena občerstvení je
50,- Kč (obědový balíček)
80,- Kč (kompletní obědové menu v Taverně – hlavní jídlo, ovoce + nápoj).

Není však problém přinést si svačiny sebou. Odpočinkových míst vhodných k občerstvení je u nás dostatek.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 1. 2020