Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Plešatá zpěvačka – Eugéne Ionesco – divadlo Opatovice
Hudební a divadelní akce

Plešatá zpěvačka – Eugéne Ionesco – divadlo Opatovice

„Jediné slovo vás může uvést na cestu, druhé vás zmate, třetí ve vás vyvolá paniku. Počínaje čtvrtým je to užnaprostý zmatek.“ (Eugène Ionesco)
Plešatá zpěvačka jak ji uvidíte, je hrou o prázdnotě lidského počínání. Naši „angličtí“ hrdinové po celou dobu hledají společnou řeč, ale ztratili klíč. Jejich slova jsou stejně bezvýznamná jako jejich existence. Chybí jim oheň, který by opět prohřál jejich srdce, zažehnul ty nejskrytější pocity, které dělají člověka člověkem, rozpoutal potlačenou vášeň jako při nečekaném setkání osudem odloučených milenců. Klíč naleznou ve chvíli, kdy rozdělí jazyk (jako prostředek komunikace) na jednotlivá slova, slabiky a hlásky. A právě v té chvíli si porozumí...

...a proto: MNOHO ŠTĚSTÍ A MNOHO OHNĚ!

Provozovatel

Divadelní spolek OSADA Horní Bříza

Tř. 1. Máje 210
330 12 Horní Bříza
Tel.:
+420 373 322 174
Tel.:
+420 604 642 535
Email:
info@divadloosada.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.divadloosada.cz
GPS:
49,841260 13,357093
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Postřelí
Tipy na výlet:
Horní Bříza a okolí
 

Vstupné

Cena: 70 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Klání věků lV. aneb Volání budoucnosti

Klání věků je akce se 100% charitativním záměrem. Každý rok najdeme někoho, kdo nepřízní osudu prožil, či prožívá, zlé časy, a snažíme se mu pomoci. Celý výtěžek akce dotyčnému darujeme, aby mohl zlepšit svou situaci. Je nás hodně a nic nás nezastaví!
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Masopust na selském dvoře U Matoušů a na bolevecké návsi

Návštěvníci se mohou těšit na zabijačkové pochoutky.
Plzeň, Plzeňský kraj

Tradiční masopust – Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na konci února už mají zimy všichni dost – v neděli 26. 2. proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.
Plzeň, Plzeňský kraj

Metalfest Open Air 2023

Metalfest v Plzni je už velmi uznávanou metalovou tradicí. Fanoušci si tento festival našli a oblíbili nejen pro jeho skvělou hudební dramaturgii mnoha žánrů metalu, ale i pro jeho jedinečné přírodní prostředí, ve kterém se koná.
Plzeň, Plzeňský kraj

Muzeum Horní Bříza

Město Horní Bříza se ve světě proslavilo svou keramickou výrobou. O její historii se více dozvíte v místním muzeu, které je jediným svého druhu v České republice a pravděpodobně i ve světě.
Horní Bříza, Plzeňský kraj

Závodění na realistických pohyblivých simulátorech

Pro všechny nadšence do motorsportu je tu 301 závodní centrum s 10-ti špičkovými pohyblivými simulátory. Všechny simulátory jsou síťově propojené, takže můžete závodit proti sobě. Přijďte ukázat, co ve vás je.
Třemošná, Plzeňský kraj

Farmapark u Toma

Náš farmapark je budován jako kontaktní, tzn. že můžete do většiny výběhů za zvířátky.
Ledce, Plzeňský kraj

Rozhledna Krkavec

Rozhledna na Krkavci je zajímavým turistickým cílem. Leží ve výšce 504 metrů nad mořem nedaleko Plzně uprostřed rozsáhlých lesů, ale s dobrou přístupovou cestou pro pěší i cyklisty. Z obou ochozů je výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu i Český les.
Ledce, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Panorama – romantika a relaxace v Plzni

Hotel nabízí možnost vidět srdce západních Čech – Plzeň – jak na dlani a strávit zde nezapomenutelné chvíle ve dvou. Hotel Panorama v Plzni nedaleko centra města nabízí v klidné lokalitě u parku s jezírkem 27 pokojů.
Plzeň 1, Plzeňský kraj

Pivovar Radouš v Druztové – pivo ušatého rytíře

V Druztové na Plzeňsku najdete pivovar s "pivem ušatého rytíře Radouše". V době svého vzniku s výrobou 200 litrů na jednu várku patří pivovar k nejmenším průmyslovým pivovarům v České republice.
Druztová, Plzeňský kraj

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.
Plzeň, Plzeňský kraj

Penzion a Restaurant Rudolf II. Plasy

Penzion a Restaurant Rudolf II. se nachází v malebném údolí města Plasy, které je vyhlášeno svou pestrostí kulturních památek a překrásnou přírodní scenérií. V areálu je k dispozici také fitness centrum, ve výstavbě je pak nové wellness.
Plasy, Plzeňský kraj