Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Pivohraní ve Frýdku-Místku
Festivaly

Pivohraní ve Frýdku-Místku

Druhou srpnovou sobotu zaplesá srdce každého pivaře ve Frýdku-Místku. Festival Pivohraní, který je součástí letního prázdninového festivalu Beskydské Veseléto, slibuje ochutnávku vynikajících produktů 20 místních minipovarů.
Na Frýdecko-Místecku víno neroste, zato se tady daří pivovarnictví. Většinou se jedná o malé rodinné podniky nebo i jednotlivé restaurace, které obnovují tradici vaření vlastního piva a stávají se tak pro cílového zákazníka atraktivnější. S rozmachem pivovárků se rovněž rozvinula pivní turistika. Během festivalu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat hned několik značek z Frýdku-Místku a jeho nejbližšího okolí.

Na akci zahraje undergroundový Zpocený voko, punkově avantgardní Už jsme doma, vystoupí i charismatický písničkář Jiří Schmitzer, místní rockoví Downbelow, alternativně rocková Tichá dohoda a na závěr to rozjedou polští Akurat,“ láká Jakub Tichý z KulturyFM. 

Pivo, z kterých pivovarů ochutnáte?

Pivovárek Morava

Pivovar Koníček Vojkovice

Valašský pivovar v Kozlovicích

Městský pivovar Štramberk

Beskydský pivovárek v Ostravici

Pivovar Venuše

Pivovarský dům Ostrava

Svatovar – Pivovar Lipník

Minipivovar Vrabčák

Řemeslný pivovar Nachmelená Opice

Minipivovar Hukvaldy

Kunčický pivovar

Měšťanský pivovar v Poličce, a. s.

Slezský pivovar Havířov

Vsetínský minipivovar Valášek

Pivovar Kohutka

Pivovar BON

Rýmařovský pivovar (Frýdecký Florián)

Pivovar Garage

Minimipivovar Krmelín

Provozovatel

Město Frýdek-Místek

Frýdek-Místek
Park Pod zámkem
738 01 Frýdek-Místek
Tel.:
+420 558 438 391
Email:
info@beskydy-info.cz
WWW:
www.beskydy-info.cz
WWW:
www.visitfm.cz
GPS:
49,685311 18,345824
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Vánoční jarmark na frýdeckém zámku

Srdečně vás zveme na tradiční vánoční jarmark konaný na frýdeckém zámku. Přijďte si k nám zpříjemnit předvánoční atmosféru v neděli 4. prosince 2022 od 9.00 do 15.00 hodin.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Poutní mše svatá v zámecké kapli svaté Barbory

Na svátek svaté Barbory, patronky naší zámecké kaple, se uskuteční tradiční poutní mše svatá.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Betlémy

K vánočnímu času neodmyslitelně patří stavění betlémů. Svatou rodinu, anděly, pastýře s ovečkami i darovníky – ty urozené z dalekých krajů i ty, kteří přišli z nedaleké vesnice nebo města a přinesli Ježíškovi dary, vám představí tato výstava v betlémech dřívějších i současných řezbářů.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Svět panenek Pavly Dobíškové

Místecká sběratelka Pavla Dobíšková se panenkám věnuje od roku 1990. Jejím hlavním sběratelským zájmem jsou československé panenky, především z celuloidu. Poškozené panenky „uzdraví“ její manžel, ona pak panenky oblékne do šatiček, které sama vyrobí.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Cyklostezka kolem břehů přehrady Olešná

Kolem břehu přehrady Olešná vede nová cyklostezka s asfaltobetonovým povrchem vhodným také pro in-line bruslaře. Cyklostezka je dlouhá 4,5 km.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Pujčovna koloběžek ve Frýdku-Místku

Nechoďte pěšky, půjčte si koloběžky!!
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Hluboká ulice s kupeckými domy ve Frýdku

Ulice vede ze zámeckého náměstí k Revoluční ulici. Byla významná tím, že jí v minulosti procházela procesí k bazilice Navštívení Panny Marie. Až do roku 1985 tu stály tři polodřevěné domy z 2. poloviny 18. století, které byly ukázkou přežívání vesnické architektury v prostředí malého města.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek na zámku Frýdek – bývalé vězení zbojníka Ondráše

Dříve strážní hrad nad řekou Ostravicí se během staletí proměnil v zámek. Dnes je sídlem Muzea Beskyd Frýdek-Místek. Během návštěvy na vás čekají zámecké interiéry nebo historii města Frýdku-Místku i výstavy, nejen z bohatých sbírek muzea.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Irish pub & restaurant Jiný svět

Útulné, diskrétní a jedinečné prostředí, kde na vás dýchne atmosféra irského pubu a klasických anglických klubů. Naším cílem je nabídnou kulturní a klidné prostředí pro všechny.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Boutique Hotel Afrika Frýdek-Místek

Nový, stylový boutique hotel Afrika poskytuje pohodlné zázemí, jak na pracovních cestách, tak i během odpočinkových aktivit. Poloha hotelu v centru Frýdku-Místku je strategicky výhodná vzhledem k blízkosti Beskyd, přístupu do Polska a zároveň i moravskoslezské metropole Ostravy.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Hotel Richtr Frýdek-Místek

Městský hotel, který sídlí v architektonicky zajímavé budově postavené roku 1939 jako Richtrova tiskárna. Má výhodnou polohu v centru města Frýdek-Místek. Nabízí ubytování v 16 moderně zařízených pokojích.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj

Beskydská pivní stezka

Beskydská pivní stezka vás provede malebnou krajinou mezi kopečky a údolími tohoto pohoří. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.
Frýdek-Místek, Moravskoslezský kraj