Úvod > Kalendář akcí > Pietní vzpomínka k 80. výročí vyhlazení obce Lidice
Pietní vzpomínka k 80. výročí vyhlazení obce Lidice
">
11.6.
12.6.
Přidat foto
Společenské akce

Pietní vzpomínka k 80. výročí vyhlazení obce Lidice

Pietní akt, připomínající dějinné události druhé světové války, se chystá na 11.-12. 6. v Památníku Lidice. V červnu uplyne 80 let od vypálení obce.

Na nádvoří muzea se v sobotu 11. 6. odehraje celostátní přehlídka dětských pěveckých sborů Světlo za Lidice a také děkovný koncert Pro Lidice. Další den bude následovat mimo jiné mše svatá sloužená Dominikem kardinálem Dukou a kladení květinových darů ke společnému hrobu zavražděných lidických mužů a dětských obětí války.

Ve výstavní síni Pod Tribunou bude představena obměněná výstava Lidice (v) minulosti a v síni In Memoriam nová putovní výstava Lidická tragédie. Nejen při příležitosti konané akce mohou zájemci v Lidicích navštívit Růžový sad – jeden z nejvýznamnějších na světě, Lidickou Galerii i rodinný dům č. 116, kde je v autentických prostorech umístěna stálá expozice Stavíme nové Lidice.


80 let uplyne 10. června od chvíle, kdy navečer Lidice u Kladna obklíčily nacistické jednotky SS a německé policie a hned po půlnoci začal jako odveta za zabití říšského protektora Reinharda Heydricha vyhlazovací proces této středočeské obce. Nacisté zastřelili všechny lidické muže, ženy odvlekli do koncentračních táborů, děti poslali na zplynování či na převýchovu do třetí říše a zástavbu obce srovnali se zemí.

Věnujte s námi v den 80. výročí lidické tragédie tichou vzpomínku jejím obětem.
 

Provozovatel

Památník Lidice

Tokajická 152
273 54 Lidice
Tel.:
+420 312 253 063
Email:
lidice@lidice-mem...
WWW:
www.lidice-memori...
GPS:
50,143190 14,189143
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí