Úvod > Kalendář akcí > Pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu Romů a Sintů
Historické a vojenské akce

Pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu Romů a Sintů

Kdy 18. srpen 2021 11:00 - 16:00
Muzeum romské kultury vás zve na Pietní shromáždění k uctění památky obětí holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu. Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě ve středu 18. srpna od 11 hod.
V letošním roce uplyne již 78 let od vypravení (21. 8. 1943) hromadného transportu romských mužů, žen a dětí z tzv. cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz II-Birkenau. Muzeum romské kultury, státní příspěvková organizace vás zve k uctění památky obětí holokaustu.

Pietní shromáždění zahajují v 11 h v Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě. Hodonín u Kunštátu hosti svými proslovy. Hudebně pietu doprovodí Zdeněk Lázok a Pavlína Matiová, zahraje i vítězná skladba 2. ročníku Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka „Stínové oběti“ Patrika Kaka v interpretaci Mélusine de Pas na violu da gamba . Nakladatelství KHER představí novou knihu vzpomínek Philomeny Franz pro Česko-německý fond budoucnosti. Ve 12:30 potom v Žalove – pietním místu vedle památníku budou mít zájemci možnost položit věnec a zapálit svíčku, bude zde mít proslov kněz Petr Jan Vinš. Ve 14:35 odjíždí autobusy do Černovic k uctění památky pohřebených na tomto místě. Odjezd do autobusu do Brna je potom v 15:20.

Na pietu odjíždí od budovy muzea (Bratislavská 67) autobus do památníku zdarma, sraz je v 9,15. Je však nutné si místo zamluvit na rezervace@rommuz.cz, nebo tel. č.: +420 545 581 206.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021