Úvod > Kalendář akcí > Pekelný ostrov 2020

Pekelný ostrov 2020

Kdy 3. červenec 2020 14:00 - 4. červenec 2020 2:00 Festivaly
První červencový víkend bude opět patřit příznivcům dobré rockové muziky. Po deváté se otevřou brány Pekelného ostrova v Holýšově. Největší open-air na západě čech nabídne dvě střídající se pódia, širokou škálu předních českých rockových kapel a jednoho zahraničního hosta.
Struktura festivalu zůstává stejná a tak se návštěvníci mohou připravit na samotný festival o den dříve tradičním warm-up večírkem, kde zahrají první čtyři kapely. Tento den je vstup pro všechny zdarma. Včasným příjezdem si lze zajistit dobrá místa pro parkování i stanování. Taktéž bude otevřena vstupní pokladna, kde si mohou návštěvníci vyměnit své vstupenky za ID pásky, nabít si čip pro bezhotovostní platby na festivalu a předejít tak pátečnímu shonu.

Program festivalu byl od zahájení předprodeje postupně zveřejňován a je plný známých hudebních uskupení. Zahraničním hostem se pro tento rok stala německá kapela U.D.O., zástupci heavy-metalu v čele s Udo Dirkschneiderem, původně zpěvákem kapely Accept. Z české hudební scény kapela Chinaski, s dobře známým zpěvákem Michalem Malátným, kteří plní nejen první pozice u nás na plakátu, ale i na žebříčkách předních českých hitparád. Pozvání také přijala kapela Olympic, legenda české rockové scény v čele s Petrem Jandou a s nemrtelnými hity jako Jasná zpráva, Želva nebo Slzy tvý mámy. Dvě kapely letošního line-upu zůstanou pro návštěvníky ještě nějaký čas utajněny.
 
Na Pekelném ostrově nesmí chybět pražští rockoví „hitmakeři“ v čele s Tomášem Hrbáčkem – kapela Harlej, skupina Škwor, zástupci nu-metalové a hard-rockové scény, hrající od roku 1998 nebo energická show a nesmrtelné hity např. od Waldemara Matušky v podání Walda Gangu. Ze Slovenska dorazí zástupci punk-rocku Iné Kafe, s Romanem „Izzi“ Izaiášem přijede rocková partička Doga a pop-punk s prvky alternativního rocku, neboli Antidepresivní rybičku nebo Dezoláta přijede zahrát kapela Vypsaná Fixa. Pekelná pódia obklopí fanoušci Trautenberku, kde zřejmě vznikne originální lesopark plný hajných a selek, dále prostředí lesů vystřídá hospodská tématika piva a rumu v podání skupiny Alkehol a zcela poprvé si v Holýšově zahraje partička Poletíme?, která přiveze spoustu hudebních nástrojů a budou znít hezky česky humorné písně. Dále se návštěvníci mohou těšit na Václava Neckáře se skupinou Bacily, Komunál, kapelu Citron, v rytmu punk-rocku Totální nasazení, v rytmu punku E!E a závěrem i na oblíbené skupiny Debustrol, Septic People nebo místní kapelu Interloud.
 
V minulém roce na festivalu proběhly velké změny, které se dočkaly úspěchu, a tak i letos celý festival proběhne v režimu cashless, tedy bezhotovostních plateb. Na každé ID pásce bude umístěn čip, který si návstěvníci nabijí dle svého uvážení. Na všech prodejních místech pak budou platit pomocí nabitého čipu, nikoli hotovostí. Zůstatky na čipech byly minulý rok darovány Nadačnímu fondu Šance onkoláčkům, v letošním roce budou věnovány na rekonstrukci dětského hřiště v holýšovské školce.

Festival již vyprodal stále více atraktivní V.I.P zónu, která nadchla návštěvníky velkokapacitním stanem s pevnou podlahou, hospodou s posezením a zahrádkou, pivem do skla, kávou do porcelánu nebo vlastními keramickými záchody. U velkokapacitního stanu byl a letos bude znovu přistaven anglický dvoupatrový autobus „double-decker“, z jehož terásky je vidět na celý festivalový areál.

Velmi oblíbenou částí festivalu je příjemná chill-out zóna u splavu řeky Radbuzy. Letos nebude chybět posezení, alko/nealko bar, točené pivo a novinkou pro návštěvníky bude obrovská nafukovací klouzačka.
Festival zajišťuje pro návstěvníky plnohodnotný festivalový servis v podobě sprch, dobíjecích stanic pro mobilní telefony, úschovny nebo keramických záchodů.

Velkou novinkou Pekelného ostrova 2020 je Česká spořitelna VIP kemp. Výhodou VIP kempu je oplocený areál s bezpečnostní službou. V samotném areálu pak bude nonstop recepce se sejf boxy a stanicemi pro dobíjení mobilních telefonů, nebudou chybět ani sprchy (zdarma) a splachovací záchody (zdarma). Návštěvníci budou mít možnost využítí komfortní varianty Chill Village. Na místě již budou postaveny stany, vybaveny gumovou podlahou, matracemi s bavlněným prostěradlem, polštáři, stolkem, LED osvětlením na solární nabíjení, koberečkem u vstupu a malými věšáčky. V prodeji je varianta „bell tent“ až pro 5 lidí. Pokud návštěvníci nebudou chtít využít již postavené stany, mohou si vzít svůj vlastní a pak se platí za stan plus počet osob v něm.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 3. 2020
Dům dějin Holýšovska v Holýšově

Dům dějin Holýšovska v Holýšově

Holýšov, Plzeňsko a Český les
Naučná stezka Holýšov

Naučná stezka Holýšov

Holýšov, Plzeňsko a Český les
Kostel sv. Barbory u obce Všekary

Kostel sv. Barbory u obce Všekary

Všekary, Plzeňsko a Český les
Kostel sv. Mikuláše v Čečovicích

Kostel sv. Mikuláše v Čečovicích

Čečovice, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion U Zlaté rybky ve Staňkově

Penzion U Zlaté rybky ve Staňkově

Staňkov, Jižní Čechy
Restaurace Amaretto Horšovský Týn

Restaurace Amaretto Horšovský Týn

Horšovský Týn, Plzeňsko a Český les
Hotel Šumava Horšovský Týn

Hotel Šumava Horšovský Týn

Horšovský Týn, Plzeňsko a Český les