Úvod > Kalendář akcí > Pearl Jam v O2 areně – zrušeno
Hudební a divadelní akce

Pearl Jam v O2 areně – zrušeno

Pearl Jam, pocházející z amerického města Seattle, oznámili sérii koncertů a na seznamu nechybí ani Praha. Pearl Jam letos slaví 32. výročí své existence, vydali jedenácté studiové album Gigaton.
Pearl Jam vznikli v roce 1990 v Seattlu a jsou považováni za jednu z nejpopulárnějších rockových kapel devadesátých let. Jejich jméno je úzce spojeno s hnutím grunge.

Koncert se uskuteční 22. července v pražské O2 areně.

Kapelu založili členové skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) a společně s kytaristou Mikem McCreadym a bývalým bubeníkem Red Hot Chili Peppers, Jackem Ironsem, nahráli pár demo skladeb, nicméně jim stále ještě chyběl zpěvák. Tím se stal surfař ze San Diega, Eddie Vedder. Velmi brzy pak vznikly základy prvních písní Pearl Jam (Alive, Once). Debutová deska Ten vyšla už v roce 1991 a měla obrovský úspěch. Následovala alba Vs., Vitalogy a další. Od svého vzniku prodali Pearl Jam okolo 60 milionů kopií svých alb po celém světě. Kapela má na svém kontě 11 studiových alb, 15 živých nahrávek, 3 kompilace a řadu oficiálních bootlegů. Do České republiky přijíždějí Pearl Jam pošesté. Poprvé se tu představili 15. 11. 1996 na turné k desce „No Code“ a naposledy se představili fanouškům v pražské O2 areně před dvěma lety.

Provozovatel

Live Nation s.r.o.

Českomoravská 2345/17
O2 arena
190 00 Praha 9
Email:
info@livenation.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.liven...
WWW:
https://www.o2are...
GPS:
50,103469 14,493251
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí