!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pavel Šporcl – Na hraně
Hudební a divadelní akce

Pavel Šporcl – Na hraně

  • 11. listopad 2021
Koncert Pavla Šporcla se přesouvá na rok 2021. 11. listopadu se na vás těšíme.
Během své kariéry odehrál Pavel Šporcl více než 2000 koncertů po celém světě. Spolupracuje se světovými orchestry a vystupuje na významných festivalech. Za svou virtuózní hru se dočkal skvělých hodnocení od prestižních kritiků, kteří vyzdvihují především jeho lyriku a brilanci, muzikálnost a neokázalost, jeho jemnou techniku ​​a hluboké hudební umění, jeho prakticky dokonalou intonace a hluboké pochopení původní struktury díla. Slavný kritik Robert Matthew-Walker po posledním houslistově londýnském vystoupení dokonce uvedl, že ve Šporclově podání slyšel „jedno z nejlepších provedení Koncertu pro housle a orchestr e moll Felixe Mendelssohna-Bartholdyho vůbec“. 

Vykročení za hranice klasické hudby si Šporcl vyzkoušel již mnohokrát. Kromě projektu Gipsy Fire s vlastní cikánskou cimbálovou kapelou odehrál mnoho koncertů i se svým pop-crossoverovým projektem Sporcelain. Naposledy si výlet do jiných žánrů vyzkoušel v bubenické show seskupení Groove Army, kterou vede přední český bubeník Tokhi. „Společný koncert v pražském Lucerna Music Baru pro mě byl neskutečný zážitek. Spojit bubny a housle se mohlo zdát poněkud troufalé, úspěch byl ale obrovský. Bylo to spojení velmi netradiční, ale hudba zněla naprosto přirozeně a přitom překvapivě. A nově. Jen jsem svoje modré housle musel vyměnit za elektrické, Groove Army mě prostě přebubnovala“, komentoval Šporcl svůj další projekt s přesahem za mantinely klasiky.
Zobrazit více

Provozovatel

ŠPORCL ARTS Agency s.r.o.

Českomoravská 2345/17
02 arena
190 00 Praha 9
WWW:
https://www.o2are...
WWW:
https://www.pavel...
GPS:
50,103469 14,493251
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí