Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Pavel Lakomý: Resumé
Výstavy

Pavel Lakomý: Resumé

Výstava deseti dřevořezeb oblíbeného sochaře Pavla Lakomého, jehož sochy zdobí veřejná prostranství mnoha severočeských a německých obcí a měst, zdobí první nádvoří zámku Duchcov.
Plastiky z dubového a bukového dřeva, stejně jako z kanadského topolu, jsou instalovány v kruhu kolem růžového záhonu na prvním nádvoří zámku Duchcov.

Propojení přírodního materiálu – dřeva s růžovými keři vhodně akcentuje přirozenost tvůrčího procesu v souladu s přírodními zákony a esteticky zjemňuje zelený parter u hlavní vstupní brány do zámeckého areálu. Symbolika kruhu má rovněž svůj význam – charakterizuje propojení a návraty Pavla Lakomého k vlastím tvůrčím koncepcím, jež se pohybují v rozmezí figurální plastiky až po symbolicky abstraktní a komplikované tvary.

Výstava, která probíhá pod názvem „Pavel Lakomý: Resumé“, rekapituluje sochařovy tvůrčí tendence z posledních let a můžete si zde prohlédnout plastiky oscilující svým poselstvím od zemité lidské humanity až po moderní duchovní tradici.

Provozovatel

Státní zámek Duchcov

Náměstí Republiky 9
419 19 Duchcov
Tel.:
+420 417 835 301
Email:
zamekdux@seznam.cz
WWW:
www.zamek-duchcov.cz
GPS:
50,602298 13,744801
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Duchcov
Tipy na výlet:
Duchcov a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Vánoční prohlídky na Duchcově

Přijďte nasát vánoční atmosféru na svátečně vyzdobený zámek.
Duchcov, Ústecký kraj

Děsiví čerti a Krampusáci v Duchcově

V sobotu 10. prosince přijde hrůza do Duchcova! Městem projdou děsiví čerti a Krampusáci! Svou strašidelnou show zahájí horda dvaceti krampusáků v ulici Masarykova před Kulturním centrem, odkud projde pekelným koridorem na náměstí Republiky.
Duchcov, Ústecký kraj

Novoroční pochod na Stropník

Novoroční pochod na Stropník. Druhý nejstarší novoroční pochod v Ústeckém kraji.
Duchcov, Ústecký kraj

Křest publikace na teplickém zámku

Autoři: Petr Pauliš, Zdeněk Dvořák, Karel Babka a Petr Fuchs. Akce se uskuteční ve středu 7. 12. od 17 hodin v Jazz Clubu na teplickém zámku.
Teplice, Ústecký kraj

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.
Duchcov, Ústecký kraj

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.
Duchcov, Ústecký kraj

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.
Duchcov, Ústecký kraj

Valdštejnský grafický kabinet na zámku Duchcov

Valdštejnský grafický kabinet na zámku v Duchcově obsahuje na 300 grafik. Návštěvníci se do něj mohou podívat během prohlídkové trasy zámkem.
Duchcov, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

EuroCamp Barbora u Teplic

Kemp a pláže nedaleko Krušných hor u vodní plochy Barbora. Nabízí stání pro obytná auta, karavany i stany. Nachází se v příjemném prostředí nádherné krajiny na severu Čech, u lázeňského města Teplice.
Jeníkov, Ústecký kraj

Restaurace Černý Orel

Netradiční, poctivá, stylová restaurace ze dřeva, kamene a kování. Restaurace je srdcem celého Černého orla a mezi hosty se těší stálé oblibě.
Osek, Ústecký kraj

AutoCamp Osek

Autocamp Osek je lemován zalesněnými vrchy, které vybízejí k turistice, cykloturistice a houbaření.
Osek, Ústecký kraj

Lesní kavárna Kafáč

Vedle lázeňských budov Kyselky se město Bílina pyšní legendární lesní kavárnou Kafáč, která měla své původní místo v Praze na zemské jubilejní výstavě v roce 1891.
Bílina, Ústecký kraj