Úvod > Kalendář akcí > Párou Posázavím aneb 120 let Posázavského pacifiku

Párou Posázavím aneb 120 let Posázavského pacifiku

Kdy 29. srpen 2020 Historické a vojenské akce
Oslavte s námi 120 let Posázavského pacifiku na kolejích! Kdy? V sobotu 29. srpna, kdy se můžete svézt parním vlakem z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Týnce nad Sázavou a pak pokračovat do Čerčan a přes Mnichovice a Říčany se vrátit s párou zpět do Prahy.
120 let jezdí vlaky po jedné z našich nekrásnějších lokálek mezi Prahou, Vraným nad Vltavou a Čerčany. Trati, která vede romantickým krajem kolem soutoku Vltavy a Sázavy, dali za první republiky trampové název Posázavský pacifik a ten už jí zůstal.

V sobotu 29. srpna si můžete připomenout výročí této legendární železnice přímo na kolejích. Poslední srpnovou sobotu odjíždí v 9:30 h z pražské smíchovského nádraží parní vlak, který vás přes Vrané nad Vltavou, Davli, Jílové u Prahy a Krhanice doveze do Týnce nad Sázavou.

Než se vlak vydá na další cestu, budete mít dostatek času prohlédnout si město a jeho památky včetně hradu. Z Týnce (odj. 14:22 h) parní vlak pokračuje do Čerčan a přes Senohraby, Mnichovice a Říčany se vrátí zpět do Prahy. Ve vlaku nebude chybět bufetový vůz. 

A kolik stojí jízdné? 
Základní globální cena:

celý okruh Praha-Smíchov – Praha-Smíchov 390 Kč
Praha-Smíchov – Týnec na Sázavou 290 Kč
Týnec nad Sázavou – Praha-Smíchov 200 Kč

Snížená globální cena:
celý okruh Praha-Smíchov – Praha-Smíchov 290 Kč
Praha-Smíchov – Týnec na Sázavou 190 Kč
Týnec nad Sázavou – Praha-Smíchov 100 Kč

Snížená cena platí pro děti od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Děti do 6 let cestují zdarma bez nároku na místo k sezení.  Pokud se budete chtít svézt parním vlakem jen mezi sousedními stanicemi, zaplatíte za jízdné 100 Kč.  Předprodej jízdenek ve všech pokladnách ČD od 5. 8. 2020 (nelze zakoupit v e-shopu ČD).

Z vlaku můžete vystoupit nejen v Týnci nad Sázavou. Po trase parního vlaku se nacházejí i další místa, která stojí za návštěvu:
  • Jílové u Prahy: Regionální muzeum – výstava Když se údolím řítí Posázavský pacifik (asi 2 km od stanice Jílové u Prahy), prohlídka historických štol na těžbu zlata
  • Krhanice: Vojenské muzeum Lešany (asi 1,5 km od stanice Krhanice)
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 8. 2020